Dekoracje na zimowy ślub

Niewiele osób decyduje się na to, aby wziąć ślub zimą, co wynika przede wszystkim z naszego klimatu. Tymczasem może to być świetny pomysł, jeśli zależy nam na malowniczej i nietypowej scenerii, a zimno nie jest dla nas żadną przeszkodą. Zarówno dekoracja stołu weselnego, jak i całej sali może zachwycić gości, zwłaszcza, że jej charakterystyczny wygląd nie jest spotykany o innych porach roku.

Zazwyczaj to właśnie dekoracje stołu spędzają sen z powiek pary młodej, zwłaszcza gdy nie ma ona funduszy, aby zatrudnić specjalistów, którzy zajmą się sprawą od A do Z. Nie oznacza to jednak, że dekoracja stołu weselnego (https://www.slubna-alejka.com.pl/) w takiej sytuacji będzie nieodpowiednia; wystarczy bowiem nieco sprytu, ciekawych rozwiązań i zaangażowania, aby stworzyć piękny wystrój sali weselnej czy kościoła.

Najpierw kwiaty

dekoracja stołu weselnegoWydawać by się mogło, że wybór kwiatów będzie najtrudniejszy – faktycznie, niektóre gatunki nie będą dostępne zimą, a inne mogą być nieco droższe z uwagi na panujący w Polsce klimat. Niemniej jednak hurtownie pełne są propozycji, a nam pozostaje wybrać coś spośród nich. Świetnym wyborem będzie przełamanie klasycznej bieli dopasowanej do odcienia sukni ciekawymi dodatkami. Biel uzyskamy oczywiście w formie róż; dodatkowo możemy wybrać do bukietów np. zielone gałęzie drzew iglastych, które dadzą również piękny zapach, albo czerwone i brązowe odcienie owoców leśnych albo… szyszek! Szyszki to również świetny pomysł na dekorację stołu weselnego, jeśli zestawimy je w ciekawe stroiki z dodatkiem świeczek.

Wykorzystaj iglaki

To niestandardowy pomysł, ale warty rozważenia – wykorzystanie drzew iglastych zimą jest dość oczywiste, skoro ta pora roku kojarzy się nam głównie z choinkami. To także doskonały pomysł na zyskanie przyjemnego zapachu na sali, pod warunkiem, że dekoracje stołu weselnego i całego pomieszczenia zostaną wykonane w ostatniej chwili. Jak wykorzystać iglaki? Najpierw możemy skorzystać ze wspominanych szyszek, dodając je również jako wizytowniki do zaznaczenia miejsc, przy których mają siadać konkretni goście. Same igły możemy wrzucić do wypełnionego wodą świecznika, aby następnie ułożyć na powierzchni wody małe, zapalone podgrzewacze – da to przyjemny aromat i delikatne, subtelne światło.

A może biel…?

Opcją dla odważnych jest pójście całkowicie w biel. Co to oznacza? Wybieramy wszystkie dekoracje, które będą pasowały do siebie odcieniem bieli, a następnie przełamujemy je np. drżącym światłem świec, kryształkami czy sprytnie ukrytym światłem LED, które będzie podświetlało dekoracje. Możemy w takiej sytuacji wykorzystać np. gałęzie drzewek, które pomalujemy na biało farbą w sprayu, a także sztuczne choinki pokryte sztucznym śniegiem. Jako dekoracja stołu weselnego sprawdzi się wówczas taka gałązka wsadzona do wypełnionego kryształowymi kulkami wazonu i ozdobiona piórkami, sznurkami przezroczystych koralików i małymi, wiszącymi świecznikami.