Ślub jest chyba najważniejszym dniem w życiu każdego człowieka. Założenie rodziny i oddanie się w ręce drugiej połówki to magiczny moment, który wspominamy do końca życia. Przygotowanie i organizacja ślubu to ogromne wyzwanie dla całej rodziny i pary młodej. Wynajęcie sali, rozstawienie gości i w końcu wybór i przygotowanie aranżacji weselnej to temat, który spędza sen z powiek przyszłym nowożeńcom. W tym wpisie opowiemy o ciekawych pomysłach i materiałach, które można łatwo i niewielkim kosztem wykorzystać w weselnej aranżacji.

Ulotne dekoracje

Balony dekoracyjne to nieoczywisty wybór, który ostatnio jednak zyskuje mocno na popularności. Przepięknie zdobione, foliowe przybierające rozmaite kształty lub proste i jednokolorowe- rodzajów i wariacji balonowych jest naprawdę wiele. Najczęściej spotykaną dekoracją balonową, są klasyczne białe balony podczepione do stołu młodej pary. Delikatne przyozdobienie wstążką lub umieszczenie jednego balona w drugim, daje bardzo eleganckie i stylowe połączenie, które z powodzeniem przyozdobi salę weselną.

Tiulowe wariacje

Tiul na rolceTiul to ażurowa tkanina wykonywana z nylonowych, bawełnianych lub nawet jedwabnych włókien. Najczęściej kojarzony jako nieodłączny element każdej firanki- dziś śmiało wykorzystywany w ozdobach i niekonwencjonalnych aranżacjach. Jeśli chodzi o weselny wystrój to tiul na rolce może nam posłużyć jako materiał ozdobny wazonów, krzeseł czy też ścianki nowożeńców. Trzymając się aranżacji samych stołów, możemy z powodzeniem wykorzystać tiul na rolce jako zamiennik klasycznego bieżnika. Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie tiulu w kolorowej stylizacji, to pomoże fakt, że jest to materiał bardzo podatny na farbę i barwienie, co sprawia, że to świetny kandydat na kolorowe wstążki i przepasania. Niezwykle ciekawą inspiracją może być dla nowożeńców wykorzystanie tiulu na rolce przy tworzeniu abażura na stolikowe lampki. Tak niestandardowe zagranie gwarantuje zachwyt gości i wyjątkową atmosferę na sali.

Kryształowe koraliki

Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety- wie to przecież każdy mężczyzna. Warto też o tym pamiętać przy urządzaniu weselnego stołu. Drobne kolorowe kamyczki lub małe imitacje diamentów rozsypane wokół wazonu z kwiatami to oryginalny pomysł na weselną dekorację. Za zaledwie kilka złotych możemy odmienić nudne oblicze stołu i zachwycić gości nietuzinkową aranżacją. Różnorodność formy i niezwykła uniwersalność sprawiają, że tego typu ozdobę możemy wykorzystać później w domowej dekoracji lub nawet scrapbookingu.