Zakup obrazów do twierdzy nastolatka jest nie lada wyzwaniem. Dzieci dorastające najczęściej je wybierają samodzielnie. Osobom dorosłym czasem bardzo trudno jest nadążyć nad modą, która bardzo szybko się zmienia. Jednak czasami mamy okazję nastolatkowi doradzić albo też chcemy mu kupić w prezencie jakiś obraz. Powinniśmy zatem się zorientować wśród propozycji dostępnych.

Wzory obrazów a płeć

kolorowe obrazy dla młodzieżyNastolatki, a już zwłaszcza młodsze, silną mają potrzebę na zaakcentowanie identyfikacja ze swoją płcią. Producenci obrazów dlatego właśnie dysponują ofertą szeroką, która jest przeznaczona dla dziewczyn jak i także dla chłopców. Kategorie się różnią motywami proponowanymi jak i także kolorystyką. Jeśli chodzi o kolorowe obrazy dla młodzieży to mamy spory wybór. Obrazy dla chłopców tematycznie są związane ze sportem, motoryzacją oraz nawiązują często do motywów książek oraz filmów fantasy. Obrazy dla dziewcząt przedstawiają zwierzęta, kwiaty czy też wizerunki idoli od nastolatek. Nastolatki męskiej płci wybierać mogą wśród barw ciemniejszych, czerwieni, zielenie, szarości czy też granatu oraz czerni. Dziewczynom zaś są dedykowane pastele. Niektóre z obrazów można z powodzeniem zastosować w pokoju zarówno chłopca jak i także dziewczyny.

Górą nowoczesność

Kolorowe obrazy dla młodzieży w większości reprezentują nowoczesny styl. Nierzadko zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Zwykle nawiązują retro stylizacjom. Nastolatki romantyczne żeńskiej płci lubią urządzone pokoje w stylu cukierkowym. Do takich wnętrz zdecydowanie nowoczesne obrazy nie pasują. A więc jak powinniśmy wybrać? Na pewno szkice delikatne o florystycznej tematyce będą najlepszym wyborem. Ozdobić można je fikuśnymi dodatkowymi ramkami. Obrazy nowoczesne wyglądają najlepiej w obramowaniach minimalistycznych czy też bez nich. Przeważnie są wyraziste, duże oraz pełne nietuzinkowej ekspresji.

Wyeksponowanie odpowiednie obrazu

Jeśli nawet nastolatek nie potrzebuje żadnej sugestii, to możemy mu poradzić jak obraz odpowiednio wyeksponować oraz możemy się także razem zastanowić nad konkretnym miejscem. Jeśli obraz jest wielobarwny, to warto o tło neutralne. Maksymalnie powinien być oddalony od innych dekoracji kolorowych. Raczej takiego obrazu nie wieszamy na tapecie wzorzystej. Szczególnie gdy aplikacje są duże. Lepiej to będzie wyglądało na tle ściany, która jest pomalowana na jeden kolor czy tez takiej, która pokryta jest tapetę jednobarwną. Ewentualnie mogą się na niej znaleźć delikatne wzory.