Czasami potrzebujemy konkretnych elementów, takich wręcz do zadań specjalnych. Dlatego też powinniśmy dobrze wiedzieć, czego szukamy, aby nie popełnić błędów przy wyborze. Podobnie jest z opaskami ciśnieniowymi. Warto więc zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat.

Czym są obejmy ciśnieniowe?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, czym jest obejma ciśnieniowa. Jest to część, która odpowiada za solidne przytwierdzenie przewodu do innego elementu. Inną nazwą tej obejmy jest opaska GBS. Nazwy używane są zamiennie. Ten rodzaj obejmy jest znacznie bardziej wytrzymały niż inne, standardowe modele. Dlatego też satysfakcja z takiego produktu jest gwarantowana.

Gdzie wykorzystuje się takie obejmy?

opaska GBS

Oczywiście powinniśmy także wiedzieć, gdzie opaska GBS znajduje zastosowanie. Najczęściej produkt wykorzystywany jest w czasie montażu przewodów ssących i tłoczących, które wyposażone są w plastikowe, albo stalowe wkładki o wysokim stopniu twardości. Przewody te są zazwyczaj wykonywane z twardej gumy. Są one wykorzystywane najczęściej w instalacjach wysokociśnieniowych i próżniowych. Skoro więc opaski wykorzystywane są przy montażu tego typu elementów, to można stwierdzić, że najpowszechniej używa się ich w kilku wybranych branżach, takich jak branża motoryzacyjna, spożywcza, chemiczna czy też w przemyśle ciężkim. Oczywiście obejmy ciśnieniowe są wykorzystywane także w innych dziedzinach gospodarki, jednak to są te najbardziej popularne. Jeśli zwrócimy szczególną uwagę na branżę motoryzacyjną, to zdamy sobie sprawę ze skuteczności tych opasek. Są używane nie tylko w samochodach, ale również w łodziach, czy nawet samolotach. Taka popularność opasek GBS w tej branży dowodzi, że są naprawdę solidne i wytrzymałe.

Z czego to jest zrobione?

Możemy zadać sobie pytanie dotyczące materiału, z jakiego wykonane są obejmy ciśnieniowe. Przecież muszą być to bardzo odporne i wytrzymałe tworzywa. A więc z czego wykonywane są obejmy ciśnieniowe? Mogą być one produkowane na przykład z ocynkowanej stali, która dodatkowo jest odporna na kwasy i jest antymagnetyczna. Zamek wykonany z dwóch tulei i śruby zaciska się bardzo mocno. Dlatego po zastosowaniu obejmy wszystko trzyma się bardzo stabilnie. Obejmy ciśnieniowe to bardzo cenione produkty, które są coraz częściej wykorzystywane. Dlatego powinniśmy wiedzieć o nich jak najwięcej, bo być może i my w końcu będziemy mieli okazję je zastosować. Choć są droższe, niż standardowe obejmy, to jednak o wiele skuteczniejsze. Warto postawić na jakość.