Wiele współczesnych łazienek zamiast wanny wyposażonych jest w przestronną kabinę prysznicową. Tego typu rozwiązanie w ostatnich latach wyraźnie zyskuje na popularności i to nie tylko z uwagi na dużą oszczędność miejsca, ale także ze względu na większą wygodę i szybkość codziennych kąpieli oraz sporą oszczędność wody. Instalacja kabiny prysznicowej to też pewne minusy. Jednym z nich może być przeciekająca uszczelka w drzwiach, wadliwie działający system przesuwny drzwi czy trudność z utrzymaniem czystości ścianek kabiny oraz innych elementów jej standardowego wyposażenia. Dlatego szukając nowej kabiny warto zwrócić uwagę na nowe rozwiązania technologiczne, które eliminują część z wyżej wymienionych problemów.

kabina prysznicowa New TrendyPowłoki ochronne szklanych elementów kabin prysznicowych

Zastosowanie aktywnych powłok ochronnych, które zapobiegają gromadzeniu się osadów z wody i środków myjących na powierzchni szyb w kabinach prysznicowych to rozwiązanie, które ułatwia pielęgnację (czyszczenie) wnętrza kabiny. W tego typu powłokę ochronną wyposażona jest m.in. kabina prysznicowa New Trendy z linii Premium. Niestety same powłoki to rozwiązanie stosunkowo nowe i na razie dość kosztowne, w związku z czym tylko nieliczne, najlepsze i najdroższe modele kabin prysznicowych New Trendy wyposażone są w tego typu rozwiązanie konstrukcyjne.

Systemy przesuwne w drzwiach prysznicowych

Wybierając nową kabinę prysznicową warto przyjrzeć się systemowi przesuwnemu drzwi kabinowych, czy działa on płynnie i czy drzwi dobrze się domykają. Dla przykładu, wspomina już wcześniej kabina prysznicowa New Trendy (najnowsze wersje) standardowo wyposażona jest w specjalnie wzmacnianą prowadnicę, która nie ulega odkształceniom, zapewniając płynność ruchu drzwi przez wiele lat użytkowania kabiny. W przypadku drzwi uchylanych a nie przesuwanych, warto zwrócić także uwagę na rodzaj uszczelki dolnej, instalowanej pod drzwiami. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku są specjalne zawiasy, które minimalnie unoszą drzwi przy ich otwieraniu, co zapobiega szybkiemu zużyciu uszczelki – po zamknięciu drzwi, uszczelka dociskana jest do progu kabiny.