Wazon powinien być przedmiotem dopasowanym do mebli, dobrze komponującym się z ogólnym wystrojem danego wnętrza. Szukając oryginalnego wazonu do swojego mieszkania powinniśmy zatem zwrócić uwagę na kilka charakterystycznych elementów tego typu przedmiotów. Na ich wielkość, kształt i kolor. Musimy pamiętać, że każdy z tych elementów ma duże znaczenie, jeśli chodzi o kwestię dopasowania wazonu do pozostałych elementów wyposażenia danego wnętrza. W tym miejscu skupimy się jednak tylko na jednym ze wspomnianych elementów, na kolorze. Musimy zatem zdecydować, czy kupujemy wazon przezroczysty, kolorowy, a może decydujemy się czarny wazon lub jego przeciwieństwo, na wazon biały.

Wazony transparentne

Jeśli lubisz przedmioty o neutralnym charakterze, najlepszym wyborem będą dla Ciebie wazony przezroczyste, szklane, swoim wyglądem przypominające zmodyfikowane szklanki lub dzbanki. Tego typu wazony idealnie wpisują się w charakterystykę nowoczesnych wnętrz mieszkalnych, w których stroni się od przedmiotów zdobionych, o dużym potencjalne dekoracyjnym. Przezroczyste wazony szklane to doskonałe uzupełnienie minimalistycznego wystroju nowocześnie urządzonych domów, mieszkań, hotelowych pokoi czy biur.

Wazony barwione

[caption id="attachment_874" align="alignleft" width="222"]czarne wazony Czarno-białe wazony idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz[/caption]

W tej grupie produktów trafimy zarówno na czarne wazony, jak i na wazony białe lub kolorowe, w zasadzie o dowolnej barwie – dziś nie ma większych problemów z barwieniem szkła na żądany kolor. Jednokolorowe białe lub czarne wazony to podobnie jak wazony transparentne, idealne uzupełnienie nowocześnie urządzonych wnętrz mieszkalnych. Zwłaszcza te drugie będą prezentować się niezwykle okazale na tle lśniącej powierzchni, współcześnie niezwykle popularnych białych mebli. Wielokolorowe wazony, zwłaszcza te o bardziej typowych kształtach, będą lepszym wyborem w przypadku wnętrz urządzonych w sposób tradycyjny, klasyczny. Poza samym kolorem pewne znaczenie będzie mieć także stopień przezroczystości wazonu. Wazony czarne będą zwykle nieprzezroczyste. W przypadku wazonów kolorowych i białych, stopień przezroczystości szkła może być jednak różny.