Nie masz talentu do rysowania ani do ozdabiania swoich dzieł pięknymi malunkami? Lubisz tworzyć własne rękodzieła i potrzebujesz pomysłu na spektakularne wykończenie swoich prac? Technika decoupage to coś, co pozwoli na przepiękną dekorację drewnianych przedmiotów, ale i tych wykonanych z plastiku, kamienia, czy szkła. Na czym polega wspomniana przez nas technika ozdabiania? Jest to sposób na dekorację różnego rodzaju przedmiotów za pomocą bardzo cienkich naklejek, zwanych też często serwetkami. W ten sposób bez większych umiejętności plastycznych możesz uzyskać spektakularny efekt końcowy swojego dzieła.

Jak wyglądają serwetki do przyklejanie techniką decoupage?

Głównym elementem w dekorowaniu tą techniką jest serwetka. Bardzo cienka, naklejka, którą do nabycia posiada prawie każdy sklep plastyczny, posiada na swojej powierzchni różnorodne wzory oraz wizerunki obrazów, czy krajobrazów. Efekt końcowy dobrze zaaplikowanej serwetki na danym przedmiocie to złudzenie malowidła, które nikt nie podejrzewa, że jest tylko zwykłą naklejką. Aby tak się stało należy wiedzieć jak poprawnie umieścić serwetkę, aby nikt nie domyślił się, że jest to zwykły rysunek prosto z drukarni.

Wycinanie

Aby przykleić cienką naklejkę z wybranym motywem dekoracyjnym, należy wcześniej wyciąć ją w odpowiednim kształcie. Sklep plastyczny oferuje wiele wzorów naklejek decoupage w formie kartki A4, a nawet z możliwością zakupu w większym formacie. To między innymi umożliwia nam na większe pole do popisu i naklejkę możemy wyciąć w dowolnym dla nas kształcie.

Jak przykleić serwetkę?

W umieszczaniu naklejki nie ma większej filozofii, natomiast ta technika nie sprawdzi się dla osób niecierpliwych oraz zachłannych. Podczas ozdabiania tego typu metodą należy poświęcić dużą uwagę oraz koncentrację podczas przyklejania serwetki – bardzo ważną sprawą jest, aby pod powierzchnią nie pojawiły się pęcherzyki powietrza, czy zagięcia. W przeciwnym razie możemy uszkodzić cienką warstwę naklejki, która później do niczego już się nam nie przyda.

Przybory do przyklejania naklejek

Sklep plastyczny to z pewnością miejsce, w którym znajdziecie wszystkie potrzebne przedmioty oraz artykuły, które ułatwią Wam ozdabianie metodą decoupage. Do zamieszczania naklejek warto zaopatrzyć się w odpowiedni klej, pędzelki, które posłużą do rozprowadzenia substancji klejącej, lakier do drewna oraz farbę akrylową. Oprócz tego przed nałożeniem serwetki warto wyrównać powierzchnię na przykład papierem ściernym o niskiej granulacji.

Artykuł uszyty na miarę dzięki wsparciu sklepu Kropka w kropke http://www.kropkawkropke.com/.