Dom z ogrodem to marzenie wielu osób. Gdy takie marzenie się spełnia do szczęścia nie brakuje już praktycznie nic. Nierzadko posiadacze własnych domków wchodzą także w posiadanie uroczego psa. Jednak dość często zdarza się, że nasz pies pragnie sobie urządzać samodzielne wycieczki. Podkopywanie pod ogrodzeniem, przegryzanie siatki to tylko kilka pomysłów na zrealizowanie takiego planu. Niektóre psy nie preferujące ucieczek wolą natomiast kopać dziury w ogródku, niszczyć kwiaty, uprawy i grządki. Te wszystkie sytuacje są dosyć frustrujące, dlatego trzeba im jak najszybciej zaradzić. Ale jak? Można wybrać się na tresurę. Jeśli jednak to nic nie daje należy kupić pastuch dla psa. Jest to rozwiązanie sprawdzone i skuteczne.

Jak działa pastuch dla psa?

Chcąc kupić skuteczny pastuch dla psa wiele osób zastanawia się na czym w ogóle polega takie rozwiązanie. Otóż w skrócie jest to niewidoczne ogrodzenie dla naszego pupila. Układamy je w miejscach, w których nasz pies za bardzo dokucza. Jeżeli naszym problemem są ucieczki powinniśmy zatem ułożyć pastuch wzdłuż ogrodzenia domu. Jeśli pies niszczy ogródek trzeba po prostu tam zamontować urządzenie.

Na czym polega działanie pastucha? Otóż każdy pastuch dla psa składa się z obroży elektrycznej oraz drutu ogrodzeniowego, a także centrali zasilającej. Drut ogrodzeniowy układa się w danym miejscu, a jego końcówki podłączyć należy do centrali zasilającej. Rozciągnięty drut emituje pole magnetyczne co pozwala uruchomić obrożę elektroniczną, która powinna trafić na szyję psa. Gdy zwierze zbliża się za blisko do ogrodzenia urządzenie wydaje dźwięk. Jeżeli jednak takie odstraszanie nie wystarcza, a pies zbliża się dalej zostają wytworzone małe impulsy elektryczne.

Jak dopasować pastuch?

Aby pastuch dla psa mógł sprawnie funkcjonować konieczne jest dopasowanie jego rodzaju do psa czy też miejsca, gdzie ma się znaleźć. W zależności od wielkości działki czy tez długości miejsca, w którym chcemy zamontować pastuch należy po prostu wybrać odpowiednio długi zestaw pastucha dla psa, który zapewni pełne możliwości. Przy wyborze pastucha ważne jest także ile waży nasz pupil.

Na rynku dostępne są zestawy odpowiadające różnym przedziałom wagowym. Każdy kto posiada psa zapewne martwi się o jego bezpieczeństwo, dlatego niektórzy uważają, że działanie pastucha dla psa może być zbyt niebezpieczne. Jednak tak nie jest. Wytwarzane impulsy elektryczne są na tyle małe, że nie mają wpływu na zdrowie zwierzęcia. Dodatkowo niektóre nowocześniejsze modele zamiast takich impulsów mogą na przykład wibrować.

Pastuch dla psa dostępny na https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Pastuchy-gotowe-zestawy-ogrodzeniowe_Pastuchy-dla-psow-365.html.