Myśl o dziecięcej kolce dla wielu rodziców jest sceną jak z filmu grozy. Nie ma się co dziwić. Ta uciążliwa dolegliwość potrafi porządnie uprzykrzyć życie opiekunom, a dla maluszka być źródłem silnego, trudnego do uśmierzenia, bólu. Wielu rodziców ucieka się zatem do przeróżnych środków i metod, aby tylko ją przezwyciężyć. Częsty wybór mam pada na termofory z pestek wiśni. Czy słusznie?

Co to takiego?

Choć termofor z pestek wiśni może dla wielu osób zahaczać o szarlataństwo, w gruncie rzeczy jest sprawdzoną i znaną od wielu lat alternatywą dla zwykłego, wypełnionego gorącą wodą gumowego worka (używanego do złagodzenia bólów menstruacyjnych, mięśniowych czy ogrzania się). W przeciwieństwie do swoich odpowiedników, wykonane są z wysokiej jakości bawełny organicznej, często ozdobionej wesołymi nadrukami i motywami. Ich wnętrze stanowią starannie wyselekcjonowane, oczyszczone i osuszone pestki wiśni – przyjazne zarówno dla dzieci, jak i środowiska naturalnego.

W jakich dolegliwościach przyniesie ulgę termofor z pestek wiśni?

Na co pomoże termofon z pestek wiśni?Pierwsza, najważniejsza informacja jest taka, że ten rodzaj termoforu może być stosowany zarówno na ciepło jak i zimno. Jego stosowanie cieszy się dużą popularnością wśród niemowląt zmagających się z kolką niemowlęcą. Wydzielane ciepło działa rozkurczająco na mięśnie, tym samym łagodząc silne bóle brzuszka. Zalety termofora z pestek wiśni docenią również mamy, których malec cierpi na wzdęcia lub zaparcia, a także gdy zachoruje na zapalenie oskrzeli.

Choć w przypadku niemowląt i dzieci jego działanie jest nieocenione, to jednak nie jedyne. Wspomnieć należy, że doskonale sprawdzi się również u kobiet. Stosowany na ciepło przyniesie ulgę w bólach macicy, stawów, karku, korzonków, kręgosłupa, skurczy, napięcia i przemęczenia mięśni, a także przy łagodzeniu bólów menstruacyjnych.

Jak zostało to już powiedziane na początku, termofor z pestek wiśni może być wykorzystany również na zimno. W takiej formie przyniesie ulgę przy stłuczeniach, poparzeniach i ukąszeniach przez owady, a także doskonale sprawdzi się do obkurczania macicy (w czasie połogu), jako okład na bolące piersi czy bóle głowy.

Jak przygotować do użycia? 

Skorzystanie z termofora z pestek wiśni jest bardzo proste. Sposób przygotowania zależy od tego, czy ma być stosowany na ciepło, czy na zimno. W pierwszym przypadku pomocna okaże się kuchenka mikrofalowa (600 W na około 1-2 minuty), piekarnik (20 minut w temperaturze 100-120 stopni) lub kaloryfer (czas nagrzewania indywidualny). Jeśli ma być wykorzystany na zimno, wtenczas należy go umieścić w zamrażarce na około pół godziny przed użyciem.