Choć dla wielu wydaje się być sprzętem niepozornym to jednak w gruncie rzeczy – szalenie istotnym. Nie ma znaczenia, czy zmywamy naczynia w zmywarce, czy robimy to ręcznie. Posiadanie suszarki do naczyń staje się nieodzownym elementem wyposażenia każdej kuchni. Każdego dnia bowiem piętrzące się stosy talerzy i sztućców nakładają na domowników utrzymanie ich w nienagannej czystości. Dzięki sprawdzonym gadżetom, ich uporządkowanie będzie prostsze niż kiedykolwiek!

suszarki do naczyń

Suszarki do naczyń

Jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Nie ważne, jakim wyróżnia się metrażem, podjętą stylistyką czy umiejętnościami kulinarnymi właścicieli. To proste w swej konstrukcji urządzenie zapewni ład i porządek podczas zmywania. Ważne jednak, aby wyróżniało się pewnymi aspektami, które w dużej mierze przełożą się na łatwość i wytrzymałość użytkowania. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę miejsce, w jakim będzie się znajdowała. W niewielkiej powierzchniowo kuchni, w której nie spędzamy zbyt wiele czasu, sprawdzi się zlew z ociekaczem. W pozostałych przypadkach pomocna okaże się szafkowa suszarka do naczyń, narożna, jedno- lub dwupoziomowa. Choć zajmuje niewiele miejsca to jednak umieszczenie w niej garnka może stanowić problem. W sytuacji, gdy pozostawiamy naczynia w suszarce bez względu na to, czy są nam potrzebne, czy nie, wówczas model kilkupoziomowy będzie szybko zapełniony, co ogólnie może powodować wrażenie chaosu i bałaganu. Wówczas lepszą propozycją okażą się sprzęty składane – silikonowe lub bawełniane.

Z czego wykonana?

Oprócz wielkości, nie bez znaczenia pozostaje kwestia materiału, z jakiego jest wykonana suszarka do naczyń. Bardziej eleganckie w swym wyrazie są modele ze stali nierdzewnej. Doceniane nie tylko z racji swojej niekwestionowanej praktyczności i wygody, ale również wyglądu. Dużą popularnością cieszą się także ociekacze plastikowe. Łatwe w pielęgnacji, o szerokiej palecie kolorystycznej do wyboru. Co ważne, zastosowane do produkcji tworzywo jest wytrzymałe na użytkowanie. Nie odkształca się, zapewniając długowieczność swoim właścicielom. Na rynku dostępne są także suszarki drewniane. Ekologiczne i bardziej przyjazne niż plastik i stal. Niestety, mankamentem może być stopniowe kruszenie, do jakiego będzie dochodzić na skutek ciągłego kontaktu z wilgocią.

Pojemnik na sztućce

Oprócz suszarki do naczyń, konieczne okaże się również zaopatrzenie w specjalny pojemnik na sztućce. Bez niego, umyte noże, widelce czy łyżki będą bezwiednie zajmować miejsce, utrudniając codzienne czynności.