Przemysł papierniczy oraz wszystko, co z nim związane, czyli gilotyny, maszyny tnąco-wytłaczające, decupage, czy ogólnie pojęta sztuka wytwarzania z papieru to bardzo szeroka kategoria. My jednak chcieliśmy przedstawić firmę Sizzix, która króluje, jeśli chodzi o sprzęt wykorzystywany w powyższych kategoriach. Maszyną, która zasługuje na szczególne uznanie jest Big Shot, czyli urządzenie tnąco-wytłaczające o wielu zastosowaniach.

Do czego służy maszyna tnąco-wytłaczająca?

[caption id="attachment_10018" align="alignleft" width="300"]Maszyna Sizzix Big Shot ze sklepu NaStrychu.pl Zdjęcie pochodzi ze strony NaStrychu.pl[/caption]

Taki sprzęt może być używany zarówno przez profesjonalistów, którzy wytwarzaniem kształtów z papieru i innych materiałów zajmują się profesjonalnie lub zawodowo, jak również przez osoby wykonujące decupage lub inne tego typu aktywności. Z pomocą maszyny Big Shot można tworzyć kształty m.in. z papieru o różnej gramaturze, tektury, różnego rodzaju tkanin, filcu czy foli. Na szczególną uwagę zasługuje to, że Big Shot może pracować zarówno na grubszych materiałach (np. folia aluminiowa), jak i bardzo cienkich papierach typu bristol. W tym drugim przypadku konieczne może być użycie specjalnych podkładek.

Co otrzymujemy w zestawie?

Skoro jesteśmy przy podkładkach, warto zwrócić uwagę, że producent w zestawie dołącza nam kilka bardzo pomocnych akcesoriów, dzięki którym praca stanie się nie tylko łatwiejsza i wydajniejsza, ale także bardziej kreatywna, gdyż miksowanie metod pozwoli na korzystanie z własnych technik tworzenia. Producent wraz z maszyną Big Shot zapewnia kupującym tzw. platformę bazową, na której układa się materiały, specjalne przekładki, dzięki którym możliwe będzie przykładowo cięcie bardzo cienkich materiałów oraz płytki przeźroczyste. Dodatkowo ważnymi elementami są wykrojniki z gotowymi kształtami, które można wykorzystywać do wycinania popularnych i bazowych elementów. W zestawie znajdziemy także zestaw ulotek, dzięki którym można zapoznać się nie tylko ze specyfiką urządzenia i instrukcją jego obsługi, ale także znaleźć opis kilku przydatnych technik do wykorzystania.

Można powiedzieć, że maszyna tnąco-wytłaczająca Big Shot dostępna w sklepie NaStrychu.pl to kombajn w swojej dziedzinie. Wielość jej zastosowań i możliwości tworzenia zasługuje na uznanie. To zdecydowanie dobra inwestycja, dla kogoś, kto na co dzień ma do czynienia z tego typu zadaniami i spore ułatwienie dla wszystkich, którzy do tej pory wykrajaniem kształtów zajmowali się ręcznie, bądź przy użyciu innych bardziej skomplikowanych urządzeń.