Zima w SzczyrkuWakacje w Polsce są dość tanie, a przy tym bardzo ciekawe, pełne pięknych widoków i dobrego jedzenia. Stąd też tak duże zainteresowanie wczasami wśród obcokrajowców. Goście doceniają nasze nadbałtyckie plaże, wspaniałe jeziora, a także góry, które zapraszają latem na szlaki, a zimą na stoki.

Szczyrk jest jedną z miejscowości, które są wyjątkowo cenne dla miłośników białego szaleństwa. Miejscowość jest położona na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, stąd też zarówno lato, jak i zima w Szczyrku zachwycają swoją urodą. Z reguły w sezonie zimowym na całym terenie leży powyżej dwudziestu centymetrów śniegu, dlatego też miasto jest często wybierane przez narciarzy i snowboardzistów jako dobre miejsce do jazdy.

Zimą w Szczyrku działają stoki, wyciągi i trasy narciarskie, które przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale także z Niemiec, Austrii i Czech. Miasto jest znane także z kompleksu stoczni narciarskich, z czego najstarsza z nich, „Skalite”, powstała w 1937 roku. Ale zima w Szczyrku to nie tylko śnieg pod deskami. Goście z chęcią korzystają także z innych atrakcji, jak pływalnia, ośrodek sportowy, czy zwiedzanie zabytkowych sanktuariów.