Litery 3d, które można dzisiaj bardzo często spotkać na różnych budynkach stały się dość popularne także i w naszych domach. Wiele osób posiada litery, które stanowią ozdobę pomieszczenia i podnoszą jego styl. Takie rozwiązania są stosowane zarówno a sypialniach i salonach jak i kuchniach i innych wnętrzach. Dodatkowo litery przestrzenne pojawiają się także w miejscach użyteczności publicznej takich jak gabinety dentystyczne, sklepy czy inne firmy. Mogą one być zarówno ozdobą i dekoracją ścian jak i ukazywać nazwę danego przedsiębiorstwa. Nic, więc dziwnego, że ich popularność wciąż rośnie.

Jaki materiał do litery przestrzenne?

napis relax ułożony z liter przestrzennychTworzeniem liter przestrzennych zajmuje się dzisiaj wiele firm w każdym mieście. Takie produkty można wykonywać z przeróżnych materiałów takich jak chociażby PCV, drewno, pleksi i kilka innych. Właściwie wszystko zależy tutaj od zamawiającego, gdyż to on sam może wybrać z czego chce by zostały utworzone litery. Znaczenie ma tutaj przede wszystkim miejsce użytkowania liter, gdyż inne materiały sprawdzą się na zewnątrz budynku, a inne we wnętrzach. Jak można się domyślać w pierwszym przypadku materiał musi być bardzo trwały, a także powinien zostać odpowiednio zabezpieczony przed różnymi czynnikami. W przypadku liter, które mają stanowić element wnętrz nie ma takiej konieczności. Jednak i w tej sytuacji litery powinny być trwałe i wytrzymałe. Warto zatem zwracać uwagę na materiał, z których mają być wykonane litery przestrzenne, a także inne detale. Każda litera może być pokryta wybranym kolorem farby, więc to klient może dopasować ich styl do swoich potrzeb. Dodatkowo takie litery przestrzenne można po zamontowaniu podświetlić także na wybrany kolor co pozwoli napisom być widocznym nawet w ciemnościach.

Metody montażu

Istnieje wiele metod montowania liter przestrzennych. Przede wszystkim zależą one od miejsca montażu. W przypadku elewacji budynku używa się specjalnych wkrętów, które muszą utrzymywać w miejscu napis i zapewnić mu bezpieczeństwo przed wiatrem czy innymi czynnikami. W przypadku wnętrz wystarczą zazwyczaj mniejsze wkręty, ale stosuje się także kleje. Te drugie najczęściej zaleca się w przypadku niedużych liter, które umieszczane są w naszych mieszkaniach. Nie ma tutaj konieczności stosowania wiertarki, gdyż wystarczy jedynie użyć taśmy klejącej dwustronnej lub kleju. Takie litery umieszczone w domu mogą być ciekawą i oryginalną ozdobą, która dodatkowo jest dzisiaj bardzo modna.

Montaż liter na elewacjach budynków lub w innych miejscach, gdzie mają pełnić funkcję reklamy można wykonać własnoręcznie lub zlecić specjalnym firmom. Zazwyczaj to ta sama firma, która produkuje litery przestrzenne zajmuje się także ich montowaniem.