baterie umywalkowe

Żadna armatura łazienkowa nie może być pozbawiona baterii. Tutaj rozróżniamy szeroki asortyment, by wspomnieć o bateriach bidetowych, wannowych, natryskowych, oraz tych umywalkowych. Tu należy wspomnieć o różnych rozwiązaniach, ale najczęstszym produktem okazują się tu być baterie umywalkowe stojące. Zazwyczaj mowa tutaj o produkcie z jednym wylotem. Baterie takie wykonuje się z najlepszych materiałów, ale często jest to kilka spośród nich i to w jednym danym egzemplarzu. Dlatego nie powinno dziwić nikogo, że pomimo, że będzie to urządzenie wyprodukowane z mosiądzu, to dodatkowo pokryte zostanie chromem, by osiągnąć większą trwałość i na przykład połysk. Do tego, kiedy to się doda jeszcze ceramiczną głowicę, okaże się, że taki produkt powinien działać niezawodnie i prezentować się okazale.

Opis baterii umywalkowych stojących

baterie umywalkowe

Baterie stojące mają to do siebie (szczególnie kiedy to posiadają jeden otwór), że zajmują niewielką powierzchnię w stosunku do misy i nie wadzą przy użytkowaniu. Mimo, że mówi się tutaj o kraniku, to niezbędny zawsze przy takiej baterii jest wężyk podłączeniowy. Takie baterie umywalkowe najlepiej się sprawdzają, kiedy to mówimy o pionowym uruchamianiu wody, bez konieczności odkręcania kurka. To co istotne, nie są one montowane w ścianie tuż nad misą, a bardziej osadzone na obrzeżu takiej umywalki. Tu także należy wspomnieć o perlatorze w takich bateriach. Ogólnie występuje on w większości kranów, czy też baterii. To nic innego, jak sitko nakładane na końcu wylewki kranu. Ma on kształt pierścienia i w zasadzie znajduje się w końcowej części wylotu na stałe. Perlator powoduje, że strumień lejącej się wody jest zwiększony, z racji lepszego napowietrzenia.

Informacje dodatkowe

Warto też wspomnieć, że w przypadku chromowania takiej baterii, dla lepszego efektu czynność ta jest powtarzana wielokrotnie i w tym przypadku mówi się przeważnie o czterokrotnym chromowaniu. To co, jeszcze zasługuje na wzmiankę, to na pewno fakt, że z jednej tylko baterii istnieje możliwość puszczenia tak zimnej, jak i ciepłej wody. Po odpowiednim ustawieniu otrzymuje się optymalny stopień ciepła wody, co także jest niezwykle korzystne.