Piece gazowe zawsze były popularne w naszych domach oraz mieszkaniach. W tej kwestii absolutnie nic się nie zmieniło. Jednak naprzód (i to mocno) poszła technologia.

Podstawa funkcja pieców gazowych

Do podstawowych funkcji pieców Ogrzewanie piecem gazowym dwufunkcyjnymgazowych jest oczywiście podgrzewanie wody, która bezpośrednio krąży w instalacji ogrzewania centralnego. Dodatkowo piece gazowe dwufunkcyjne przygotowuje ciepłą wodę, która jest gotowa do użytku po odkręceniu kranu przez nas. Ogrzewanie wody ciepłej użytkowej stało się tak naprawdę priorytetem w pracy samego urządzenia, dlatego właśnie zainstalowano w nim wymiennik drugi, który z kolei jest wyłącznie odpowiedzialny za tę funkcję. Nie musimy się już cały czas martwić o czas, który potrzebny jest, by woda była ciepła. Wystarczy jedynie trzydzieści sekund. Gdy instalujemy kocioł jak najbliżej punktu głównego poboru ciepłej wody, to jesteśmy w stanie uniknąć utraty niepożądanej zimnej wody. Sam montaż urządzenia jest niezmiernie prosty, co na pewno możemy zaliczyć do zalet.

Bardziej szczegółowe informacje

Moc, która wykorzystana zostaje, aby móc uzupełnić straty ciepła po poborze wody ciepłej użytkowe waha się mniej więcej granicach od 12 do 15kW jeśli chodzi o domy, natomiast w mieszkaniach jest to jedynie od 5 do 7 kW. Porównując same koszty urządzenia oraz także koszt jego instalacji piece gazowe dwufunkcyjne będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, a niżeli jednofunkcyjny piec. W taki dwufunkcyjny możemy zaopatrzyć się na https://www.aquateam.pl/oferta/ogrzewanie/piece-gazowe-dwufunkcyjne-szczecin/.

Niestety musimy się także liczyć z tym, że piece gazowe dwufunkcyjne mają także pewnego rodzaju wady. Pierwszą z nich jest sam brak cyrkulacji ciepłej wody przez nas użytkowanej. W związku z tym w przypadku nieco dłuższej przerwy zachodzi już konieczność spuszczenia wody wystudzonej z rur. Poza tym wymiennik jest narażony niestety na działanie kamienia, który będzie w konsekwencji powodował obniżenie sprawności grzania wody. Cecha, która najbardziej może nas zrazić do zakupu jest sytuacja, gdy z wody ciepłej zamierzają skorzystać przynajmniej dwie osoby. Musimy przyznać, że jest to nieuniknione we wspólnym gospodarstwie domowym. W przypadku tym moc strumienia jak i także temperatura wody obniżona zostaje.

Z pewnością zimna woda podczas korzystania z prysznica nie będzie należała do zbyt przyjemnych. Aby zapobiec temu należy wybrać piec gazowy z tak zwanym zasobnikiem, który odpowiedzialny będzie za magazynowe wody oraz wpłynie także na sam komfort użytkowania wszystkich spośród domowników. Przed zakupem, czy też przed wymianą kotła rozważyć warto zarówno wady jak i także zalety. Tylko wtedy właśnie decyzja zostanie podjęta przez nas z pełną świadomością.