Dzieci muszą mieć swój własny kącik, gdzie będą mogły schować się przed całym światem. Tym kącikiem będzie pokój, który należy urządzić z taką samą należytą starannością, jak również inne pomieszczenia w domu. Jakie meble do pokoju dziecięcego będą najlepsze? Co należy wiedzieć przed zakupem wyposażenia do pokoju dziecka? Na co szczególnie zwracać uwagę? Jeżeli podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, to uda nam się wyposażyć pokój dziecka na dobrych kilka lat.

Zaczynamy od łóżka

Skoro w swojej sypialni rozpoczynamy urządzanie od łóżka to podobnie musi być w pokoju dla dziecka. Kupując meble dziecięce musimy w pierwszej kolejności uwzględnić łóżko. Musi być ono wygodne i komfortowe, dzięki czemu każdego dnia będzie można się wyspać, ale trzeba także kierować się jego rozmiarem. Jeżeli pokój jest mały to warto wybrać składaną kanapę lub też składany fotel, który w ciągu dnia zajmuje bardzo mało miejsca. Wybierajmy takie modele łóżek, gdzie dziecko będzie mogło schować pościel, aby ta w ciągu dnia się nie brudziła. Dlatego wielu rodziców poleca drewniane łóżko ze specjalnymi pojemnikami pod spodem lub drewnianą szufladą. Do pokoju bliźniaków lub rodzeństwa w podobnym wieku dobrym pomysłem będzie łóżko piętrowe. W takich wypadkach nie ma mowy o pojemnikach na pościel, ale przydadzą się narzuty do tego, aby móc zasłonić łóżko. Piętrowy model łóżka tylko, że w wersji z biurkiem, polecany jest również do małych pokoi, gdzie trzeba bardzo uważać na każdy centymetr powierzchni.

Urządzamy pokój dla dzieckaPozostałe wyposażenie

Czas na to, aby kupić inne meble do pokoju dziecięcego. Na liście znajduje się teraz biurko oraz szafa. Ich waga jest taka sama – oba te meble muszą znaleźć się w pokoju dziecka. W szafie młody człowiek będzie trzymał ubrania, a przy biurku będzie mógł się uczyć. Aczkolwiek, jak praktyka pokazuje, wielu uczniów lekcje robi często na gołej ziemi lub nawet w łóżku, co również warto uwzględnić. Planując aranżację pokoju dziecka należy pamiętać o tym, że cały pokój należy podzielić na poszczególne strefy – strefę odpoczynku, nauki oraz zabawy. Dzięki temu pokój będzie w odpowiedni sposób zaplanowany, a dziecko będzie chciało w nim przebywać z wielką przyjemnością. Jeżeli nasza pociecha ma już kilka lat, to na pewno będzie miała już coś do powiedzenia, jeżeli chodzi o zakup mebli do pokoju. Może warto uwzględnić życzenia dziecka? Może nie wszystkie będą takie idealne, ale warto porozmawiać z dzieckiem o swoich i jego wizjach, dzięki czemu na pewno uda się dojść do wspólnego, dobrego wniosku.