Tiul to wyjątkowo lekka, ażurowa tkanina, najczęściej bawełniana, niekiedy syntetyczna, o różnym poziomie sztywności. Z tiulu wykonuje się welony ślubne, różnego rodzaju woalki, można również szyć z niego firanki. Tiul na rolce wykorzystać można również do wykonania kilku prostych domowych ozdób. Takie ozdoby znajdą zastosowanie w codziennych i świątecznych dekoracjach, pomagając budować odświętny nastrój. Sprawiając, że wnętrze mieszkanie stanie się bardziej eleganckie i przyjemniejsze w odbiorze. Poniżej znajdziesz trzy pomysły na domowe dekoracje z wykorzystaniem tiulu w rolce – najtańsza powszechnie dostępna wersja tiulu.

tiul na rolceDekoracja stołów


Tiul to tkanina wprost stworzona do wykonywania subtelnych dekoracji stołów. Możesz wybierać pomiędzy tiulami o zróżnicowanym poziomie sztywności, dzięki czemu możesz ozdabiać nie tylko naczynia płaskie, ale także naczynia smukłe, takie jak dzbanki czy butelki. Wystarczy przewiązać takie naczynie wąskim paskiem tiulu z rolki i wykonać dekoracyjną kokardę. W ten sposób nawet najbardziej skromne naczynie w zdecydowany sposób zyska na atrakcyjności odbioru.

Dekoracje na meblach


Z tiulu możesz wykonać dekoracyjne pompony, kokardy, kwiaty lub innego rodzaju przedmioty i następnie umieścić je w wazonie. W ten sposób stworzysz stałą, niepodatną na zniszczenie kompozycję, która będzie fantastyczną ozdobą każdego wnętrza – salonu, sypialni czy łazienki. Do wykonania takich dekoracji wykorzystaj tiul na rolce, który jest materiałem tanim i dostępnym w szerokiej palecie kolorów. Stworzenie kolorowych dekoracji wydaje się najbardziej trafionym pomysłem. Takie dekoracje ożywią wnętrze mieszkania i zapełnią pustą przestrzeń na meblowych półkach.

Dekoracje firan


Jeśli Twoje firany nie są zbyt dekoracyjne, możesz ozdobić ich powierzchnię doczepiając do niej własnoręcznie wykonane kokardki, kolorowe pomponiki lub motylki. Tego typu dekoracje stworzysz przy pomocy tiulu. Wystarczy zaopatrzyć się w tiul na rolce, najlepiej w kilka rolek tiulu w różnych kolorach i przy pomocy nożyczek oraz odrobiny wprawy, wykonać ulubiony rodzaj dekoracji. Instrukcje wykonania poszczególnych rodzajów ozdób z tiulu znajdziesz w popularnych serwisach wideo, w sieci.