Gotując w domu, bardzo często możemy mieć ochotę na podjadanie między posiłkami. Aby uniknąć jedzenia niezdrowych, kupnych przekąsek, warto samodzielnie przygotowywać smaczne, zdrowe smakołyki. Do ich serwowania doskonale sprawdzi się talerz na przystawki, dzięki któremu przekąski będą podane w estetyczny sposób. Dobrym pomysłem będą wszelkiego rodzaju szaszłyki, muffinki i babeczki, roladki, paszteciki, a także ciasteczka i batoniki. Jako przekąski świetnie sprawdzą się również czekoladki, świeże owoce lub mini kanapeczki. Kiedy podamy je na talerzu na przystawki, z pewnością będą się pięknie prezentować.

Nie wiesz na czym serwować przystawki?

Posiadanie talerza na przystawki może znacząco ułatwić serwowanie ich. W zależności od potrzeb – można znaleźć talerz na przystawki, który będzie pasował do reszty zastawy, tworząc z nią spójną całość. Jednak w przypadku nieformalnych okazji, ciekawym rozwiązaniem może być wybranie bardziej designerskiego wzoru, który będzie się wyróżniał na stole. Wybierając talerz na przystawki, nie trzeba szukać naczynia dedykowanego do tego celu. Talerze obiadowe lub deserowe mogą się doskonale sprawdzić w tej roli. Do serwowania słodkich przystawek świetnie nadają się talerze deserowe, np. w kształcie prostokąta lub kwadratu. Wybierając talerze na przystawki warto patrzeć nie tylko na ich formę, ale również wzór oraz kolor. Im bardziej artystyczne i oryginalne talerze, tym trudniej jest stworzyć z nich spójną kompozycję na stole. Szczególnie w sytuacji, w której łączone są ze sobą różne naczynia, uwzględnienie dodatkowego talerza na przystawki może być trudne.

Talerz na przystawki – do czego może się przydać?Na większe spotkania i domowe posiłki

Talerz na przystawki z pewnością przyda się podczas organizowania spotkań w większym gronie. Podane na nim przekąski zaspokoją pierwszy głód i sprawią, że wszyscy spokojnie poczekają na danie główne. Taki talerz warto mieć pod ręką zarówno wtedy, kiedy zapraszasz gości na obiad, jak i kolację. Przygotowanie przystawek może się również doskonale sprawdzić w momencie, w którym zapraszamy znajomych na wspólne gotowanie. Jedzenie przystawek uprzyjemni przygotowywanie posiłku.

Warto jednak pamiętać, że talerz na przystawki może się przydać również na co dzień, kiedy np. chcemy mieć pod ręką jakąś przekąskę podczas pracy lub nauki. Takie naczynie świetnie się sprawdzi przy podawaniu podwieczorku lub drugiego śniadania dzieciom. Można z niego skorzystać również w momencie, w którym np. urządzamy przyjęcie w ogrodzie.