Najważniejszą cechą stylistyki angielskiej jest połączenie elegancji i wyrafinowania, które w rezultacie tworzą oszałamiający efekt. I choć w świecie rządzonym przez surową nowoczesność duży nacisk kładzie się na minimalistyczne aranżacje, to jednak pasjonatów wnętrz nawiązujących do przeszłości nie brakuje, którzy w poszukiwaniu stołów angielskich, krzeseł i innych, stylistycznie nawiązujących dekoracji, potrafią się zatracać godzinami. Co więcej, mimo że kuchnia w stylu angielskim najlepiej prezentuje się w dużych i przestronnych pomieszczeniach, w których znajduje się odrębne miejsce na jadalnię lub wyspę to jednak właściciele małych wnętrz także mogą pokusić się o nutę angielskiego piękna w swoim domu. Wystarczy bowiem zadbać o kilka typowych elementów, dzięki którym wykreowanie atmosfery rodem z dalekiej Anglii, będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Do jakich wnętrz pasuje?

biały stół drewniany w angielskim styluStyl angielski charakteryzuje się wzornictwem idealnie komponującym się z wnętrzami urządzonymi w klimacie retro, dlatego wiele sklepów oferujących w sprzedaży kuchenne wyposażenie, posiada w swoim asortymencie meble pasujące do tych aranżacji. Stanowią synonim solidnej, odpornej na zmieniające się trendy, klasyki, w której dekoracyjna forma i zastosowanie materiałów najwyższej jakości, stanowi o walorach podstawowych. Nie bez powodu stoły angielskie są tłem dla zebranych w pomieszczeniu ozdób i dekoracji. Muszą bowiem z jednej strony być na tyle uniwersalne, aby pasować do zgromadzonych bibelotów, z drugiej zaś na tyle trwałe i funkcjonalne, aby należycie sprawdzać się w codziennym użytkowaniu.

Stół angielski – pierwszoplanowy aktor

Przepełnione wdziękiem, niekwestionowanym urokiem i bezpretensjonalną elegancją spełniającą oczekiwania najbardziej wymagającej klienteli. Stoły utrzymane w tej stylistyce od lat cieszą się ogromną popularnością wśród osób stawiających na sprawdzone rozwiązania. Czym się charakteryzują? W czym wyróżniają się na tle innych? Przede wszystkim ciężkim blatem, najczęściej z zaokrąglonymi rogami i specyficznie wygiętymi nogami. Niejednokrotnie będące połączeniem kontrastujących kolorów, jeśli chodzi o blat i nogi. W wersji nieco bardziej nowoczesnej, stoły angielskie utrzymane są w ciemnej, jednolitej tonacji, prostej konstrukcji i masywnej formie. Przykryte obrusem w kratę lub w drobny, kwiatowy deseń, podkreślą angielską stylistykę. Idealnie sprawdzą się zarówno w przestrzeniach kuchennych, jak i jadalnianych. Mniejsze odpowiedniki znajdą także zastosowanie w pozostałych pomieszczeniach, np. salonie – w postaci efektownego stolika kawowego.