obraz ze zdjęcia

Dziecięcy świat jest pełen fantazji, bajek i radości. Taki też powinien być pokój malucha. Otwieramy drzwi do pokoju, a tam w czterech ścianach zawierają się wszystkie dziecięce marzenia. Pomysły na aranżację takie wnętrza są nieograniczone, podobnie jak nieograniczona jest wyobraźnia naszych pociech. Niezwykle istotne jest wykończenie ścian w pokoju. Dzieci bardzo zwracają na nie uwagę i przyglądają się wszystkim szczegółom, jakie znajdują się w ich otoczeniu. Jak zatem wykończyć ściany tak, aby przyciągały wzrok dziecka i cieszyły oko?

Fototapety

Fototapety to najłatwiejszy i zarazem najlepszy sposób na dekorację muru. Rozwiązanie jest dość tanie, a przy tym łatwe do przyklejenia. Dzięki nim można również w prosty sposób ukryć pewne niedoskonałości ściany, niedoróbki, zarysowania czy drobne wgniecenia, stare otwory po gwoździach etc. Jest jeszcze jeden plus - dziecko będzie mogło samo wybrać swój ulubiony motyw. Wydrukowany obraz ze zdjęcia dopełni wnętrze, a przy tym odda w pełni charakter naszego maluszka.

Tematyka

Dekorując pokój zwracajmy na różnorodność tematyczną. Każdy maluch ma swoją ukochaną bajkę, ale nie decydujmy się na urządzanie wnętrza tylko z tym motywem. Niestety, ale dziecięcy gust potrafi się szybko zmieniać, a ukochaną kreskówkę może szybko zastąpić inny film. Jeżeli maluch lubi Kubusia Puchatka, wystarczą subtelne dodatki, np. zasłonki z wesołym misiem i jego przyjaciółmi, wydrukowany obraz ze zdjęcia z Puchatkiem lub lampka nocna z motywem. Jeżeli umieścimy te same postacie na wszystkich akcesoriach lub położymy taką tapetę, będziemy mieli później problem ze zmianą wystroju w razie znudzenia bajką.

Ciekawe wzornictwo

Jeżeli chcemy wykończyć ściany za pomocą tapet, warto wybierać uniwersalne motywy, np. wzory geometryczne (bardzo modne są plastry miodu, pasy etc.). Proste, a jednocześnie z charakterem, dlatego świetnie dopełnią dziecięcy pokój. Dzieci warto edukować już od najmłodszych lat, w czym może pomóc tapeta [przedstawiająca, np. mapę świata, mapę polski, wzory matematyczne, tabliczkę mnożenia przedstawioną jako grafikę lub trudniejsze słówka, które dzięki temu lepiej zapadną w pamięć.

Kolorystyka

Musimy pamiętać, że kolory mają swoją moc. Warto wcześniej zapoznać się z działaniem każdego z nich. mocne, kontrastowe barwy mogą pobudzać, dlatego nie powinny pokrywać całej powierzchni ścian. Lepiej postawić na stonowane, pastelowe kolory, które nie będą rozpraszały ani drażniły dziecka. Elementem kontrastującym dla łagodnych barw mogą być wydrukowane obrazy ze zdjęcia, które dodadzą kolorytu i ożywią ścianę.