Przyszło lato, a razem z nim owoce sezonowe. Każdy z nas kocha owocowe przetwory domowe. Oprócz dżemów i kompotów, owoce można jeść w nieprzetworzonej postaci. W dzisiejszym świecie produkcja żywności odbywa się na całym świecie, a by zwiększyć produkcje, producenci dodają do ziemi, na której rosną drzewa sztuczne nawozy oraz pryskają je różnymi chemikaliami. W tym miejscu należy się zastanowić, czy nasze zdrowie jest tego warte? Czy istnieje inne rozwiązanie by móc cieszyć się pysznymi przetworami owocowymi i cały czas jeść zdrowo bez zbędnych chemikaliów i dodatków? Oczywiście, że tak! Idealnym rozwiązaniem na twój problem będzie założenie sadu w ogrodzie. Sam będziesz decydował o tym, co będzie w nim rosło, jak będziesz nawoził rośliny i będziesz mógł kontrolować cały proces od samego początku do końca. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze i najchętniej sadzone w tym letnim okresie drzewa

Śliwka węgierka zwykła

Kochana przez wszystkich Polaków śliwka węgierka. Idealnie nadaje się do placka drożdżowego, powideł czy dżemów. Już po 3 latach od zasadzenia będziemy cieszyć się przepysznymi owocami, a starsze drzewa stworzą koronę z liści i dadzą nam cień w upalne drzwi. Na stronie drzewka-faworytka.pl już od 20,00 zł za drzewko.

Czereśnia kordia

Sad w ogrodzieKto z nas nie kocha kompotów? Lato to perfekcyjny czas na taki smakołyki. Czereśnia kordia wyróżnia się niezwykle dużymi, twardymi i smacznymi owocami. Idealnie nadaje się do win, więc koneserzy tych alkoholi będą zadowoleni z takiego drzewa. Rośnie do 5 metrów, więc swoją koroną przepięknie wypełni przestrzeń w ogrodzie lub odgrodzi nas od sąsiadów, tworząc prywatną przestrzeń. Drzewo owocuje co roku, więc w każde lato będziemy cieszyć się przepysznymi przetworami. Na stronie drzewka-faworytka.pl możemy kupić czereśnie już od 22,86 zł.

Wiśnia nefris

Siostra czereśni. Choć nie aż tak słodka jak jej bliźniaczka, znajduje wielu swoich zwolenników. Plony zbierane co roku, w regularnej ilości pozwolą nam na stworzenie dżemów, kompotów, konfitur, soków czy wykorzystania owoców do tortów czy placków. Na stronie drzewka-faworytka.pl już od 20,79 zł za sztukę.

Jabłoń szampion

Idealna dla początkujących sadowników. Nie jest bardzo wymagającą rośliną, a pyszne i soczyste owoce zaczną nas rozpieszczać już w drugim roku od posadzenia drzewa. Mówiąc krótko - hodowanie jej jest czystą przyjemnością! W przeciwieństwie do poprzednich drzew, to wydaje swoje owoce we wrześniu, więc będzie to miła odmiana od lata przepełnionego owocami. Na stronie drzewka-faworytka.pl już za 20,00 zł za drzewko.