Taśmy klejące to jeden z tych produktów, których sprzedaż jest bardzo wysoka mimo wielu innych możliwości, jakie dają chociażby kleje. Taśma klejąca stosowana jest w wielu różnych dziedzinach życia i przemysłu – w wykończeniu i budowlance bardzo ważne są taśmy malarskie, dzięki którym udaje się odpowiednio malować wzdłuż prostych linii, a także odpowiednio wyznaczać krawędzie. Taśma klejąca malarska musi spełniać wiele wymogów – przede wszystkim, musi odchodzić ze ściany nie zabierając przy tym ani odrobiny tynku czy farby, tak by efekt wizualny malowania był zachwycający.

remont mieszkania

Do szkoły

Taśma klejąca to także często obowiązkowe wyposażenie w szkole, dlatego rodzice dzieci uczących się przeważnie posiadają różnej grubości, a nawet różnego koloru, taśmy klejące dla swoich dzieci. Niektóre firmy produkując taśmę od razu za cel stawiają sobie najmłodszego odbiorcę, więc na taśmach umieszczane są np. popularne postaci z bajek czy wzory, które mogą przyciągnąć wzrok małego chłopca albo dziewczynki.

Dla dzieci i nie tylko, ułatwieniem przy korzystaniu z taśmy klejącej jest oczywiście odpowiedni stojak z plastikowymi zębami, na których możliwe jest odcięcie upragnionego fragmentu taśmy bez konieczności sięgania po nożyczki czy inne dodatkowe oprzyrządowanie. A co równie praktyczne, zaraz po ucięciu taśmy, do podstawki przykleja się pozostała jeszcze taśma klejąca, dzięki czemu nie ma już problemu ze znajdowaniem początku taśmy przy kolejnym klejeniu.

Pakowanie przesyłek

Najpopularniejsza ze względu na swoje zastosowanie jest jednak bez wątpienia taśma klejąca pakowa. Ta najpopularniejsza, często szara lub brązowa, ale także biała czy przezroczysta taśma, idealnie sprawdza się w warunkach, gdzie konieczne jest mocne trzymanie. Jej odklejenie po nałożeniu jest już bardzo trudne i czasochłonne, przez co świetnie sprawdza się na magazynach i w transporcie czy doręczeniu – praktycznie każda średnia i większa paczka kurierska czy pocztowa zabezpieczana jest dodatkowo taką taśmą. Specjalną grupę taśm do zadań nietypowych stanowią także oczywiście taśmy klejące dwustronne.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.zingpackaging.com.pl/pol_m_Tasma-pakowa-i-spinajaca_TASMY-KLEJACE-Z-KLEJEM-SOLVENTOWYM-311.html