regulator temperaturyChcąc stworzyć wyjątkowe miejsce, w którym będziemy czuli się dobrze i wygodnie, należy brać pod uwagę m.in. elementy automatyki i robotyki, które będą wykonywać za nas podstawowe czynności. Czy jest nam to potrzebne? Czy zaoszczędzimy na tym swój cenny czas? Może i nie, jednak z pewnością wpłynie na komfort mieszkańców, a co za tym idzie, na ich samopoczucie, które przełoży się na życie osobiste i zawodowe.

  Rozmawiając na temat automatyki, z pewnością nie można pominąć m.in. takich elementów jak regulator temperatury, który będzie odpowiedzialny za atmosferę panującą w domu i z pewnością każdy, kto posiada dom jednorodzinny, doskonale wie, jak takie wyposażenie jest potrzebne w lecie i zimie.

Regulator temperatury manualny

Ogrzewanie kominkowe, miejskie, a może z pomocą gazowego piecyka? To nieistotne, w każdym razie, nie warto grzać swojego mieszkania, gdy nie ma w nim żadnego domownika i marnować swoje pieniądze, które później wydamy na rachunki lub opał. Warto posiadać systemy automatyki, dzięki którym po wejściu do domu, sami ustawiamy regulator temperatury na odpowiednim poziomie i cały układ zaczyna za nas pracować – zaoszczędzimy w ten sposób całkiem sporo czasu, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o ręczne rozpalanie w piecu lub kominku i przejdziemy do dalszych czynności (np. przygotowania posiłku).

  Jedyny minus jest taki, że niestety przez jakiś czas, w dalszym ciągu będziemy musieli pogodzić się z zimnym powietrzem lub duchotą, spowodowanymi warunkami atmosferycznymi na zewnątrz.

Wróć do domu, gdzie czeka na ciebie odpowiednia temperatura powietrza

Żyjemy w czasach, gdzie niemal wszystko sterowane jest z pomocą telefonów komórkowych – smartfon stanowi urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu możemy odbierać wiadomości, rozmawiać z bliskimi, przeglądać informacje ze świata, korzystać z social mediów, a nawet ustawić regulator temperatury w swoim domu, sprawdzić, czy ktoś jest obecnie w naszym domostwie i gdzie, a nawet regulować ustawienie świateł lub włączyć muzykę – takie rzeczy do niedawna, były widywane jedynie w filmach Sc-Fi.

  Czy to wszystko jest drogie? Gdy systemy inteligentnych domów, przychodziły do Polski, ich cena wynosiła około 20 tysięcy złotych za średniej klasy zestaw. Dziś już za kilka tysięcy, można mieć pełen funkcjonalny projekt, dzięki któremu można komfortowo sterować domem – co więcej, w prosty sposób można wykonać go samodzielnie, przy pomocy poradników w sieci. Wystarczy trochę umiejętności manualnych, resztę informacji znajdziemy w poradnikach internetowych.