Sen jest niezwykle istotnym elementem życia każdego człowieka. Dlatego tak ważne jest, byśmy dobrze się wysypiali. Niektóre czynniki sprawiają, że jest to utrudnione. Bezsenność, choroby, a także alergia mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość snu. Alergików ostatnio przybywa coraz więcej, co powoduje wzrost produktów ułatwiających im normalne funkcjonowanie. Jednym z nich jest pościel antyalergiczna. Pościel jest produktem, z którego każdy z nas korzysta codziennie. Warto więc wybrać najbardziej jakościowy model.

Niektóre materiały mogą uczulać alergików, również kurz oraz roztocza będą powodowały kaszel, wysypki i inne dolegliwości. Wszystko to zakłóca spokojny sen – dlatego konieczny wydaje się zakupproduktu jakim jest pościel antyalergiczna.

Co uczula w pościeli

pościel antyalergicznaZdaniem wielu lekarzy, to roztocza znajdujące się w pościeli najbardziej odpowiedzialne są za alergię. Odchody pozostawiane przez pajęczaki są dla wielu z nas powodem kaszlu, łzawienia z oczu i innych. Jak się okazuje, pościel jest dla roztoczy idealnym miejscem do życia. Nie brakuje tam pożywienia w postaci ludzkiego naskórka, a także ciepło oraz wilgoć są warunkami idealnymi. Również materiały, z których pościel jest wykonana może uczulać. Tu każda tkanina może powodować alergię, najczęściej jednak jest to wełna.

Pościel antyalergiczna

   Alergicy wbrew pozorom mają wiele możliwości do tego, by  wybrać odpowiednią pościel. Może to być zwyczajnie inny materiał, ten który nie uczula. Gdy jednak mamy do czynienia z alergią na roztocza, to możemy zainwestować w specjalnie wykonaną pościel antyalergiczną. Alergicy powinni również częściej prać swoją pościel i tym samym usuwać roztocza. Te giną w temperaturze pięćdziesięciu stopni, dlatego przy zakupie pościeli, warto sprawdzić, w jakiej temperaturze można ją prać – 60 stopni Celcjusza to minimum. Niektóre modele pościeli antyalergicznej moczone są w specjalnych substancjach, które odpychają roztocza. Środki te bardzo dobrze zwalczają roztocza, dlatego warto zainwestować w taką kołdrę i poduszkę. Możliwy jest również zakup preparatów, którymi spryskuje się pościel samodzielnie.

Certyfikat

   Preparaty antyalergiczne zawierają substancje sztuczne, dlatego też kupując je, musimy konicznie zwrócić uwagę na certyfikat. Jeśli takiego nie ma, środek ten może być zwyczajnie niebezpieczny dla organizmu człowieka. Również pościel antyalergiczna posiadać musi taki certyfikat, co zapewnia nam bezpieczeństwo. Gdy nie widzimy takiej informacji, powinniśmy dopytać sprzedawcę o atesty.