Odkurzacze wodne to jeden z rodzajów odkurzaczy, które zamiast worka posiadają filtr wodny. Gorąco polecany jest w domach, gdzie przebywają małe dzieci, zwierzęta i alergicy. Bardzo łatwy w użytkowaniu, a zarazem jest przyjazny środowisku.

Jak działa i czym się różni od zwykłego odkurzacza?

Pierwsza różnica leży w sposobie przechowywania zebranego kurzu. Odkurzacz wodny posiada zbiornik, do którego zbierane są zanieczyszczenia, podczas gdy odkurzacz klasyczny posiada pojemnik na worek, który trzeba regularnie wymieniać. Oba urządzenia działają na takiej samej sadzanie, czyli brud i kurz wciągany jest przez szczotkę, która następnie rurami prowadzi do zbiornika. Woda znajdująca się w odkurzaczu wodnym zabija bakterie oraz pomaga w wyprodukowaniu czystego powietrza wypuszczanego poprzez filtr na zewnątrz maszyny. Większość nowoczesnych odkurzaczy parowych jest lekka i praktyczna. Mogą go używać zarówno osoby dorosłe, jak i starsze oraz dzieci. Maksymalna waga nie przekracza kilku kilogramów. Ponadto można je przechowywać w każdym mieszkaniu, ponieważ o jego kompaktowość i nowoczesność dba sztab projektantów i techników, którzy zawsze próbują dostosować produkt do aktualnych wymagań rynkowych. Duża moc maszyn pozwala na bezproblemowe zasysanie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń, bakterii i pyłków osadzających się w mieszkaniu.

odkurzacz wodnyGdzie kupować?

Jeszcze kilka lat temu odkurzacze parowe były produktem pochodzącym z wyższej półki. Obecnie można je kupić w każdym sklepie z artykułami AGD. Przed zakupem warto jest przeczytać kilka artykułów dotyczących różnych propozycji, i dopiero na ich podstawie wyciągnąć odpowiednie wnioski. Większość maszyn oferuje te same usługi, które różnią się miedzy sobą drobnymi szczegółami. Jeśli posiada się duży dom, warto jest zainwestować w odkurzacz wodny, który ma dużą moc. Pozwoli ona na dokładniejsze wysprzątanie powierzchni. Jeśli natomiast metraż mieszkania zalicza się do mniejszych, nie ma sensu inwestować w duży odkurzacz wodny, ponieważ nie jest on potrzebny. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór maszyn do sprzątania, po stosunkowo niższych cenach niż te, dostępne w sklepie. Ponadto większość z nich prowadzi wewnętrzny ranking dotyczący marek i opinii klientów, na którym też można się oprzeć podejmując swoją decyzję zakupową. Zamawiając paczkę przez internet, oszczędza się czas poświęcony na stanie w kolejkach do kasy. Ponadto kurier przyniesie zamówienie pod same drzwi, dzięki czemu nie trzeba się martwić o samodzielne wnoszenie zakupów do domu.

Markami, które wygrywają większość rankingów odkurzaczy parowych pod względem jakości jest Adler, Zelmer, MPM, First i Thomas. Posiadają one porównywalną cenę oraz jakość. Decydując się na odkurzacz wodny do swojego mieszkania można mieć pewność, że po jego wysprzątaniu podłoga będzie czysta i wolna od kurzu, a dodatkowo będzie zdezynfekowana.