Istnieje wiele rodzajów dekoracji, które możemy umieścić w tworzonym przez nas wnętrzu, aby zyskać niezwykły jego charakter. Wiele zależy zarówno od tego, w jaki sposób wymarzyliśmy sobie ostateczny wygląd wnętrza, jak i od naszych preferencji co do indywidualizacji dekoracji. Bez względu jednak na to, czy tworzymy wnętrze klasyczne i poważne, czy też bardziej luźne i indywidualne – sprawdzą się w nim obrazy na płótnie.

Wielu osobom tego rodzaju obrazy kojarzą się przede wszystkim z poważnymi dziełami sztuki, podczas gdy nie do końca jest to prawidłowy pogląd. Dziś obrazy na płótnie znajdziemy nie tylko w wersji poważnej, tak oryginałów, jak i reprodukcji znanych dzieł, ale również w wykonaniu cyfrowym. Sprawdźmy, jak mogą sprawdzić się w każdym z wnętrz.

Reprodukcja czy… zdjęcie?

obraz na płótniePrzede wszystkim obrazy mogą stwarzać ciekawe efekty wizualnie niezależnie od tego, jaki mają charakter. Klasyczne obrazy na płótnie to oczywiście rozmaite reprodukcje malowane przede wszystkim ręcznie – takie wersje są o wiele kosztowniejsze i sprawdzą się głównie z dodatkową, zdobioną ramą we wnętrzu eleganckim, poważnym i wytwornym. Jeśli nie mamy funduszy, aby zakupić taki obraz, możemy stworzyć go cyfrowo, zamawiając po prostu obraz na płótnie stworzony zarówno na bazie znanego malunku, jak również… naszego prywatnego zdjęcia. Tego rodzaju obrazy są drukowane, więc nie mają tego rodzaju trójwymiarowego efektu czy unikalności, co obrazy malowane ręcznie, są jednak ciekawym rozwiązaniem w dość nowoczesnym wydaniu.

Do jakiego wnętrza?

Warto pamiętać o tym, że estetyczny obraz na płótnie niekoniecznie musi być elegancki. Jeśli wybierzemy zdjęcie z własnych zbiorów, to z pewnością ciekawą opcją będzie po prostu estetyczny obraz z ciekawą fakturą płótna, dopasowany do nowoczesnego wnętrza. Z drugiej strony fani reprodukcji nie muszą się martwić, bo te nadrukowane cyfrowo na płótnie będą dobrze prezentowały się również we wnętrzu minimalistycznym czy futurystycznym. Z kolei klasyczne, malowane obrazy, jeśli rama będzie stosownie dobrana, mogą pojawić się w każdym wnętrzu – z uwagi na swój charakter pasują bowiem wszędzie.