Za zakup kabiny prysznicowej stoi kilka sensownych argumentów. Pierwszym z nich jest znaczne mniejsze zużycie wody, niż w przypadku, gdybyśmy zdecydowali się na kąpiel w wannie. Po drugie prysznic sprawdzi się dla każdego wnętrza łazienki. Powierzchnia kabiny zajmuje prawie o połowę mniej niż wanna, przez co pozostałe miejsce możesz zagospodarować na coś zupełnie innego. Na kabinę prysznicową z pewnością skuszą się wszyscy, którzy lubią szybkie oraz sprawne kąpiele. Jednak przed zakupem odpowiedniej kabiny prysznicowej dla swojej łazienki, poznaj kilka istotnych informacji na temat właściwego wyboru co do rodzaju kabiny. Jeśli w najbliższej przyszłości planujecie zakup lub wymianę kabiny prysznicowej, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy wpis do końca.

Jaka wielkość najlepsza?

Jeśli możesz pochwalić się pokaźnymi rozmiarami swojej łazienki, polecamy wybór większych kabin prysznicowych. Jeśli Twoja łazienka jest mała, nie warto kupować dużych powierzchni kabin prysznicowych, ponieważ mebel tylko przytłoczy niewielkie wnętrze. Standardowe rozmiary kabiny prysznicowej, którą znajdziemy w każdym sklepie posiada wielkość 90 na 90 centymetrów. Dla mniejszych łazienek polecamy wybór 80 na 80 centymetrów lub kabinę w rozmiarze 70 na 70 centymetrów. Następną kwestią, gdzie należy zdecydować się na określoną wielkość jest wysokość brodzika. Standardowa wysokość mierzy sobie od 10 do 15 centymetrów liczona od powierzchni po samą krawędź. Im wyższy brodzik tym więcej możliwości użytkowania, lecz nie dla wszystkich. Pamiętajmy, że wyższa krawędź może być sporym wyzwaniem dla osób w podeszłym wieku.

kabina prysznicowaWielofunkcyjna, czy natryskowa?

Na samym początku wyboru kabiny prysznicowej należy zadać sobie pytanie, w którym miejscu chcemy usytuować prysznic. Może być to miejsce pod ścianą, we wnęce na środku lub w rogu. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup dużego prysznica możemy postawić go na samym środku łazienki. Jeśli wybór padł na zgrabną kabinę, możemy umieścić ją we wnęce lub w rogu. Są to zazwyczaj prysznice o kształcie brodzika prostokątnego, kwadratowego lub półkola. Wiedząc, gdzie dokładnie umieścimy nasz nowy prysznic pora na wybór rodzaju kabiny. Kabina prysznicowa to między innymi natryskowa oraz wielofunkcyjna. Czym różnią się oba jej rodzaje? Kabina wielofunkcyjna to propozycja dla osób, którzy liczą na coś więcej oprócz zwykłego prysznica. W skład takiej kabiny wchodzi często zestaw do masażu. Natomiast kabina natryskowa to kabina prysznicowa, która ma różnie rozmieszczone urządzenie do natrysku wodą, który wykorzystujemy głównie tylko do kąpieli.