Meblościanka stanowi połączenie kilku segmentów meblowych, które jednolicie łączą się w jedną całość. Tego typu zestawienia idealnie sprawdzają się w wielu pomieszczeniach.

Najczęściej ustawia się je w salonach gościnnych, ponieważ tam jest najwięcej miejsca. Oprócz tego meblościanki często ustawiane są też w pokojach dla dzieci. Wówczas w skład takiej meblościanki wchodzi biurko, szafa, półeczka i słupek szafki z szufladami. Są to bardzo praktyczne elementy, których zazwyczaj nie ma w salonie, ponieważ tam poszczególne elementy mebli mają przede wszystkim ładnie wyglądać, dlatego patrzy się na nie pod względem estetycznym. 

Meblościanki wykonuje się z różnorodnych materiałów, jednak ludzie najchętniej kupują je z drewna albo z płyty MDF. Wybór tego typu mebli jest bardzo szeroki, bowiem dostępne są one w różnorodnych kolorach, dzięki czemu każdy może znajdź taką meblościankę, która będzie idealnie dopasowana na przykład do koloru ścian, podłogi, kształtu mebli, różnych dodatków, a także upodobań klienta.