Urządzając własne mieszkanie warto trochę więcej uwagi poświęcić na jadalnię. Jest to wspólne pomieszczenie, z którego zawsze korzystają wszyscy domownicy. To właśnie do jadalni zapraszani są goście, i to tam odbywają się największe uroczystości. Dlatego wybór odpowiednich oraz komfortowych mebli, z których wszyscy będą zadowoleni to konieczność. Jeśli chcemy zadbać oto, by nasze wnętrze było eleganckie, powinniśmy postawić na krzesło z kołatką. Te oryginalne, choć znane już od wielu lat meble są hitem tego sezonu. Czym są i jak dzięki nim urządzić jadalnie? Oto cenne rady!  

Trochę historii


Kołatka najczęściej kojarzy nam się z drobnym metalowym lub mosiężnym elementem, który zawieszony jest na drzwiach wejściowych do domu. Czasem służył jako klamka, czasem jako dzwonek. Okazuje się, że krzesła z kołatką posiadają identyczny element. Ten jednak umieszczony jest na tylnej części oparcia. Krzesła te najczęściej mają tapicerowane siedzisko oraz oparcie.   Kołatka na krześle była dawniej uchwytem, dzięki któremu możliwe było przenoszenie ciężkich oraz dużych tapicerowanych krzeseł w dowolne miejsca. Krzesło z kołatką był więc eleganckim detalem, dzięki któremu można było wpuścić damy i w prosty sposób przesunąć ciężki mebel. Dziś kołatka ta pełni jedynie funkcję ozdobną, jednak nadal prezentuje się wspaniale. Duży wybór krzeseł z kołatką mają Państwo w sklepie internetowym https://mchome.pl/kategoria/krzesla-z-kolatka

krzesło z kołatką

Nie tylko krzesła

Okazuje się, że krzesło z kołatką nie jest jedynym meblem, który posiada tą wyjątkową ozdobę. Również stylowe fotele, na zewnętrznej części oparcia mogą posiadać ten  uchwyt. Zazwyczaj jest ona umieszczana na wysokości głowy lub ramion. Wszystko to zależy od wysokości oparcia krzesła lub fotela. Zawsze jednak pełni rolę nietuzinkowej ozdoby, która nadaje całemu wnętrzu szyku oraz elegancji. 


Kołatka idealna do wnętrza

Krzesła z kołatką mogą pasować do niejednego wnętrza. Mogą stanowić idealne dopełnienie stylu nowoczesnego, tradycyjnego lub romantycznego. Jednak najlepiej jest wstawić je do pomieszczenia, w którym widoczne są surowe drewno, skóra oraz ciemniejsze kolory.