Jak zapewnić wygodę w sytuacji, kiedy dyskomfort oraz dolegliwości bólowe spędzają sen z powiek, a brzuszek ciążowy pozbawia możliwości przyjęcia ulubionej pozycji do odpoczynku? Doskonałym rozwiązaniem jest zakup dedykowanej przyszłym mamom idealnie dopasowanej poduszki.

Optymalne podparcie każdej partii ciała

Komfortowe poduszki dla kobiet w ciążyKobiety w ciąży na co dzień borykają się z bólem pleców i karku, obrzękiem nóg, ograniczeniami ruchowymi, oraz gorszym, niż zwykle samopoczuciem. Każda przyszła mama zna sytuację, w której trudno jest znaleźć dogodną do odpoczynku pozycję. Jeśli uda się na chwilę ułożyć wygodnie, okazuje się, że ciało podparte kilkoma poduszkami w różnych rozmiarach, wygięte jest pod nienaturalnym kątem. Być może przyniesie to chwilową ulgę, jednak już po kilkunastu minutach odpoczynku okazuje się, że cierpną nogi i dokucza ból kręgosłupa. Doskonałym rozwiązaniem są poduszki ciążowe (dostępne np. na stronie: https://omedika.pl/poduszki-dla-kobiet-w-ciazy-c136.html) stworzone z myślą o maksymalnym komforcie przyszłych mam. Doskonale wyprofilowane i zaprojektowane w ten sposób, aby idealnie podpierały plecy, brzuch, głowę i nogi, poduszki ciążowe przynoszą ulgę i rozluźniają nadmiernie obciążone partie ciała. Właściwe podparcie ogranicza nacisk na naczynia krwionośne, dzięki czemu krew bez przeszkód dociera również do łożyska i płodu.

Czy kształt poduszki jest ważny?

Poduszki ciążowe występują w wielu kształtach, spośród których każdy dba o optymalne podparcie innej części ciała. Największą popularnością cieszą się poduszki ciążowe:

  • w kształcie litery C — podpiera plecy, uda, głowę oraz miednicę i brzuch, przyda się także podczas karmienia;
  • w kształcie cyfry 9 — podparcie całej linii ciała, doskonała do spania;
  • w kształcie litery U — podpiera głowę i kręgosłup, umożliwia w nocy zmianę pozycji spania bez konieczności przekładania poduszki.

Jak wybrać najlepszy model?

Priorytetem w wyborze odpowiedniej poduszki, jest dopasowanie jej do wzrostu. Zbyt krótka, lub zbyt długa, będzie niewygodna i nie spełni swojej roli. Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, oglądając poduszki ciążowe, jest rodzaj wypełnienia oraz poszewka. Poszewka powinna być zdejmowalna i wykonana z naturalnego materiału takiego, jak bawełna. Poduszki ciążowe spotykamy w opcjach z wypełnieniem silikonowym, styropianowym, piankowym oraz poliestrowym w formie granulatu, lub włókien. Poduszka dla przyszłej mamy powinna charakteryzować się dużą sprężystością, właśnie wtedy najlepiej dopasowuje się do kształtu ciała. Najlepiej poduszkę ciążową zakupić wtedy, kiedy zaczyna być odczuwalny dyskomfort, czyli około 16 tygodnia ciąży.