Pomieszczenia, w których nagromadziło się zbyt wiele wilgoci to miejsca idealne do rozwoju grzybów i bakterii. Jeśli wilgoć nie zostanie pochłonięta, pozbycie się tych szkodliwych mikroorganizmów może sprawić wiele trudności. W takich sytuacjach konieczne jest osuszenie powietrza w pomieszczeniu.

Jak pozbyć się grzyba z łazienki i innych wnętrz?

mieszkanie

Niektóre warunki sprzyjają zawilgoceniu powietrza. Brak odpowiedniej wentylacji, upalne i deszczowe lato, chłodne i wilgotne wnętrza kamienic, wilgoć w łazience, częste suszenie prania. Trudno jest uniknąć tych czynników, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pochłaniacza wilgoci. Osuszacz powietrza pochłonie jej nadmiar i przywróci harmonijne warunki w domu, mieszkaniu czy biurze.

Dlaczego jest to tak istotne?

  • zagrzybione powierzchnie emitują mykotoksyny, które wdychamy wraz z powietrzem,
  • efektem zagrzybienia są bóle głowy, zatrucia, alergie, ataki astmy, bóle stawów, problemy z zasypianiem,
  • długotrwałe narażenie na wdychanie mykotoksyn może skończyć się ciężką chorobą,
  • przebywając w pomieszczeniu zawilgoconym, odczuwamy ciągły chłód.

Urządzenia pochłaniające wilgoć - proste w użytkowaniu

Aby skutecznie zlikwidować grzyb, należy nie tylko usunąć go za pomocą odpowiednich preparatów. Jeśli powietrze nie zostanie osuszone, grzyb szybko się odnowi. Warto więc zaopatrzyć się w osuszacz powietrza. Jakościowy osuszacz powietrza jest nie tylko skuteczny w działaniu, ale także łatwy w użytkowaniu. Osuszacz powietrza pochłania wilgoć i gromadzi ją w płynnej formie. Zazwyczaj, w celu jego poprawnego działania, wystarczy regularnie opróżniać zbiornik. Osuszacz powietrza sprawdzonej marki pochłonie nawet 10 litrów wilgoci dziennie. Jakościowe urządzenia pracują cicho i dyskretnie, a prezentują się bardzo estetycznie. Są więc idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku konieczności osuszenia domu i mieszkania, ale też biura czy lokalu użytkowego. Aby zadbać o jakość wdychanego powietrza, należy zapewnić odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniach. Optymalny stopień wilgotności powietrza to 30-60%. Wyższy poziom sprzyja rozwojowi ognisk bakteryjnych i grzybiczych!