Szafki RTV to element urządzenia, jaki najtrudniej wybrać do kompozycji salonu. Podczas doboru tego mebla wielkość telewizora nie jest zupełnie jedynym elementem, jaki musimy wziąć pod uwagę. Jednakowo istotna jest powierzchnia jaką jesteśmy w stanie wygospodarować na umieszczenie stolika czy szafki RTV i ilość specjalnych sprzętów jakich używamy na co dzień. W szafce winno się w odnaleźć odpowiednio dużo miejsca na umieszczenie wszystkich kabli, odtwarzacza DVD lub kolekcji płyt.

Meble pod telewizor do salonu – czemu ich dobór jest tak istotny?


Podczas urządzania pokoju gościnnego, ważną uwagę przywiązujemy zazwyczaj do uzupełnienia wygodnych mebli wypoczynkowych lub wyboru ozdób. Zakup szafek lub stolików rtv odkładamy niejednokrotnie na plan dalszy, w wyniku czego często brakuje nam czasu oraz decyzję ową podejmujemy na szybko oraz pod wpływem chwili. Jednak jest to pierwszy błąd, gdyż należałoby zainwestować w szafki pod telewizor.

Funkcjonalna szafka RTV – nie jedynie na telewizor


Gdy kupimy szafki pod telewizor, należałoby dobrać rodzaj, jaki będzie miał dodatkowe wykorzystanie. Zazwyczaj doskonałej klasy sprzęt posłuży poprzez co najmniej parę lat, natomiast jak wiadomo, potrzeby domowników lubią się zmieniać (oraz to niezwykle szybko). Należałoby dobrać takie szafki pod telewizor, jakie nie będą tylko eksponować telewizora. Na rynku dostępne są meble z dodatkowymi półkami, jakie będą także efektywnym miejscem do przechowywania, np. instrukcji, kabli, filmów DVD lub różnych drobiazgów.

Jak duża powinna być szafka?


Jakie są najlepsze szafki pod telewizor?Pod względem estetycznym rozmiar także ma znaczenie. Duży telewizor w zestawieniu z wielką szafką to ciężki oraz przytłaczający duet, natomiast zatem dobry przepis na aranżacyjną katastrofę. Faktycznie, telewizor ma się znajdować w centrum wnętrza, lecz chyba nie pragniesz uzyskać efektu PRL-owskiej meblościanki? Jeżeli zatem zaszalałeś podczas doboru odbiornika, ochłoń przed zakupem szafki RTV. Faktycznie, szafka RTV winna być wystarczająco duża, aby stanowić trwałe wsparcie dla sprzętu. Jednak zbyt duża szafka pod telewizor wizualnie zmniejszy sam odbiornik oraz zmniejsza harmonię kompozycji wnętrza.

Wielkość szafki RTV


Najbardziej odpowiednim doborem jest szafka pod telewizor o wielkości 50-60 cm. Mebel nie winien być za duży, ponieważ wtedy telewizor znajdzie się na złej wielkości. Należałoby dostosować wielkość szafki pod telewizor do pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu, natomiast szczególnie do sofy lub kanapy. Pamiętaj, iż środek ekranu telewizora winien znajdować się na wielkości oczu osoby siedzącej przed nim. Wpływa to na komfort widzącego, lecz także jego zdrowie.