Rodzaj zastosowanego oświetlenia i ilość punktów świetlnych odgrywa coraz większą rolę w aranżacji wnętrz współczesnych mieszkań. W nowocześnie wyposażonych salonach coraz częściej oświetlenie centralne uzupełniane jest przez dodatkowe, kierunkowe lub rozproszone źródła światła tj. kinkiety, plafony, oświetlenie meblowe czy lampy stojące i stołowe. Co więcej, w nowoczesnym wnętrzu stosuje się również innego rodzaju oświetlenie centralne. Miejsce klasycznych lamp wiszących coraz częściej zajmują tutaj eleganckie plafony sufitowe czy modne spoty.

spotlight lampyOświetlenie centralne

W aranżacji współczesnych wnętrz mieszkalnych dąży się do wykorzystania wielu rozproszonych źródeł światła, jednak wciąż podstawowym sposobem oświetlania salonu pozostaje centralne oświetlenie sufitowe. Oczywiście w nowoczesnym wnętrzu nie będzie to już zwykły żyrandol czy klasyczna lampa wisząca. Ich miejsce zajmują lampy o bardziej designerskich kształtach, na przykład zyskujące na popularności lampy w drewnianych oprawach marki Spotlight. Lampy tego typ doskonale wpisują się w charakterystykę nowocześnie urządzonych wnętrz mieszkalnych i ciekawie ją uzupełniają. W ofercie wspomnianej firmy znajdziemy także duży wybór spotów, czyli lamp na szynie, najczęściej wyposażonych w kilka niezależnych źródeł światła, przylegających do sufitu lub swobodnie z niego zwisających. Najpiękniejsze lampy Spotlight znajdziecie na https://eweled.pl/firm-pol-1398764170-Spotlight.html.

Oświetlenie dodatkowe

Nowoczesne wnętrze salonu wymaga skorzystania z kilku różnych, dodatkowych źródeł światła. Takim dodatkowym oświetleniem mogą być designerskie lampy stojące, które umieszczamy w bezpośredniej bliskości sofy, kinkiety lub plafony pozwalające na podświetlenie wybranych elementów architektury salonu czy oświetlenie meblowe, które pozwala tworzyć dekoracyjną poświatę i podkreślać nowoczesnych charakter mebli, w jakie wyposażyliśmy salon. Praktycznie wszystkie tego typu lampy odnajdziemy w ofercie wspomnianej już wcześniej firmy Spotlight. Lampy wykorzystywane jako rodzaj oświetlenia dodatkowego mają przede wszystkim dekorować, choć oczywiście w wielu przypadkach pełnią również rolę oświetlenia funkcjonalnego.