Jeśli chcesz podnieść poziom bezpieczeństwa w swoim domu, prócz inwestycji w dobrej jakości drzwi i rolety/żaluzje antywłamaniowe, możesz pomyśleć również o instalacji systemu alarmowego. Na rynku znajdziesz wiele firm specjalizujących się w montażu domowych systemów alarmowych różnych typów. Jeśli alarm chcesz zainstalować samodzielnie, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup bezprzewodowego systemu alarmowego, który nie wymaga budowy specjalnej infrastruktury teletechnicznej. Wchodzące w skład takiego zestawu detektory ruchu i detektory kontaktronowe, komunikują się z centralą alarmową bezprzewodowo, a energię czerpią z wewnętrznych baterii lub mini akumulatorków.

system alarmowy do domuOptymalnie dobrany system alarmowy do domu składał się będzie z takiej liczby detektorów, która pozwoli zabezpieczyć strategiczne miejsca w mieszkaniu/domu. Głównie chodzi tu o miejsca dostępu do wnętrza, czyli na przykład przedpokój. Ciekawym pomysłem może być zakup systemu, do którego dołączone zostały detektory kontaktronowe, przeznaczone do montażu w drzwiach lub oknach. Przy nieautoryzowanym otwarciu okna lub drzwi, taki detektor wysyła sygnał do centralki, a ta uruchamia alarm. Wybierając bezprzewodowy system alarmowy do domu warto zwrócić uwagę na ilość elementów, wchodzących w skład takiego zestawu - im większa liczba detektorów i większe ich zróżnicowanie, tym skuteczniejsze zabezpieczenie wnętrza mieszkania/domu.

Zamawiając zestaw alarmowy do samodzielnego montażu, warto poprosić dystrybutora o odpowiednie skonfigurowanie systemu, według naszych wytycznych. To uprości kwestię jego instalacji. Poza tym zabierając się za samodzielny montaż domowego systemu alarmowego, powinniśmy trzymać się ogólnych wytycznych podanych w instrukcji. Dzięki temu system będzie dobrze skonfigurowany, a przez to skuteczny w działaniu. Jeśli nie czujemy się na siłach, by podołać samodzielnej instalacji zestawu, lepiej poprosić o pomocy odpowiednio wykwalifikowaną osobę. Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie poczucie bezpieczeństwa, wynikające z prawidłowego montażu i właściwej konfiguracji systemu alarmowego.