UmywalkaOlbrzymi wybór różnych modeli umywalek łazienkowych to prawdziwy kłopot dla statystycznego Kowalskiego. Którą z nich wybrać, by wybór okazał się słuszny? W końcu chodzi o to, by taka umywalka z jednej strony zachwycała swoim wyglądem zewnętrznym, a z drugiej strony była przedmiotem maksymalnie funkcjonalnym, niesprawiającym najmniejszych kłopotów podczas codziennej toalety. Przy poszukiwaniach takiego produktu warto skupić się na kilku kwestiach. Po pierwsze na typie umywalki. Po drugie na jej wielkości. Po trzecie na jej kształcie.

Aktualnie największym zainteresowaniem kupujących cieszą się klasyczne umywalki nablatowe, czyli ustawiane na powierzchni szafki łazienkowej. Dolna część takiej umywalki ukryta jest w szafce, przez co cała kompozycja wydaje się niezwykle atrakcyjna wizualnie i dosyć funkcjonalna w użytkowaniu. W ostatnim czasie uznanie zaczęły zyskiwać także umywalki podblatowe – wiele modeli takich umywalek łazienkowych znajdziesz w ofercie firmy Catalano, włoskiego producenta ceramiki sanitarnej. W tym przypadku konstrukcja szafki zasłania również górne krawędzie umywalki w ten sposób, że na widoku znajduje się tylko ceramiczna misa. Umywalki podblatowe w całości wkomponowane są w meble łazienkowe, w związku z czym, z takiego modelu umywalek korzysta się głównie w dużych, przestronnych łazienkach, gdzie jest miejsce na ustawienie większej szafki. Jeśli dysponujesz małą łazienką, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczna umywalka nablatowa, na przykład jedna z umywalek wspomnianej już wcześniej włoskiej firmy Catalano.

Wybór konkretnego modelu umywalki po części uzależniony jest również od rodzaju istniejącego przyłącza wody. Jeśli rurki z wodą wystają ze ściany, bez przerabiania całej instalacji nie będziemy mogli skorzystać z innego rodzaju baterii niż bateria naścienna i dostosowanej do tego umywalki. Jeśli przyłącze wychodzi od strony podłogi, musimy skorzystać z baterii sztorcowej i przystosowanej do montażu takiej baterii umywalki ceramicznej z gotowym otworem lub otworami na baterię.

Wybierając nową umywalkę do łazienki musimy zwrócić większą uwagę na ilość miejsca, jakie taka umywalka zajmie. Jeśli zdecydujemy się na zbyt dużą umywalkę, może to być kłopotliwe przy wykonywaniu codziennych czynności w łazience. Jeśli umywalka będzie zbyt mała, może być zwyczajnie niefunkcjonalna i niewygodna w użytkowaniu. Ważny jest również sam kształt umywalki. Czy będzie to umywalka prostokątna, owalna, a może zupełnie okrągła. Jeśli szukasz ciekawych kształtów, sprawdź ofertę firmy Catalano. Firma dysponuje wieloma kształtami i rozmiarami umywalek łazienkowych, dzięki czemu łatwo znajdziesz produkt dopasowany do rozmiarów i kształtu domowej łazienki.

Więcej o umywalkach, łąćznie z ich ofertą, na stronie Banyo.pl.