Poduszki ozdobne hipsterskie to obowiązkowy element wystroju każdego nowoczesnego pomieszczenia. Takie elementy dekoracyjne to prawdziwe dzieła sztuki, ponieważ posiadają one bardzo ciekawe i nietypowe obrazy, a do tego są bardzo przytulne. Oczywiście, przed nabyciem takich ozdób należy sprawdzić kilka porad, które pomogą dokonać najlepszego wyboru.

Do czego służą poduszki dekoracyjne?

Przede wszystkim należy zastanowić się, do czego będą służyły poduszki ozdobne. Oczywiście, maja one spełniać funkcję dekoracyjną, ale nie jest to ich jedyne przeznaczenie. Poduszki ozdobne tak samo mogą być używane do spania jak i standardowe poduszki. Ponadto, ten element wystroju pomieszczenia stwarza wygodne oparcie albo miękkie i przyjemne siedzisko. Poduszki ozdobne hipsterskie to nie tylko dodatek to kanapy, fotela lub łózka. Taka poduszka również może być umieszczona na krześle albo nawet na dywanie.

Jeżeli cel zakupu poduszki jest znany, łatwo można określić się z jej kształtem, materiałem oraz kolorem. Na przykład, jeżeli poduszka będzie używana jako siedzisko, warto wybierać płaski i dosyć szeroki model o ciemnych kolorach. W takim przypadku nabycie poduszki o bardzo skomplikowanej grafice może być nie tak ważne, ponieważ przez większość czasu obraz nie będzie za bardzo widoczny. Natomiast, jeżeli poduszka dekoracyjna będzie znajdowała się w pozycji pionowej, oparta o ścianę, w takiej sytuacji można wybrać dowolny kolor tkaniny oraz obraz.

Jak wybrać poduszki dekoracyjne w stylu hipsterskim?

Poduszki ozdobne hipsterskie to dosyć unikalny rodzaj dekoracji wnętrz, ponieważ mogą one mieć rozmaite obrazy. Bardzo popularnym motywem hipsterskim są rysunki graficzne zwierząt, architektury, roślin, ludzi oraz przedmiotów codziennego użytku. Niektóre z takich obrazków będą doskonałym dodatkiem nie tylko do nowoczesnego stylu, ale także do wystroju etnicznego lub romantycznego. Z kolei innym popularnym rodzajem obrazów, charakterystycznych dla mody hipsterskiej, są portrety stylizowane, nawiązujące do pop-artu. Wybierając poduszkę z takim obrazem, będzie można bez problemu umieścić ją w pomieszczeniu w stylu retro.

Zawsze jednak warto pamiętać o tym, żeby nie układać za dużo poduszek na tym samym tapczanie. Projektanci wnętrz doradzają ograniczyć się maksymalnie do czterech poduszek w przypadku kanapy o wymiarze około 2,5 m. Reguła ta pozwoli uniknąć zbędnego nagromadzenia ozdób a także pozwoli wygodnie stosować mebel, który został udekorowany.

Każda osoba, która kupuje poduszki ozdobne hipsterskie na tapczanu lub fotel, powinna zrezygnować z pstrokatych tapicerek mebli. Jeżeli sofa sama w sobie będzie miała piękny wzór, nawet najładniejsza poduszka może się zgubić na tle tapicerki. Z tego samego powodu warto pozostawiać pewne odstępy pomiędzy poduszkami dekoracyjnymi. Na przykład, można wybrać dwie poduszki o skomplikowanej grafice hipsterskiej, a pomiędzy nimi umieścić poduszkę w jednym kolorze.

Spory wybór poduszek dekoracyjnych w tym stylu znajdziesz na https://www.artmini.pl/pol_m_Poduszki-ozdobne_Poduszki-Hipster-238.html.