Przedpokój to ważne miejsce w domu czy mieszkaniu, bowiem jest jednocześnie punktem, który od razu rzuca się w oczy gościom, jak i miejscem w dużej mierze eksploatowanym przez domowników. Z reguły nie jest to także duża przestrzeń, więc nie jest łatwo zagospodarować ją w funkcjonalny sposób.

Jak zachować porządek w przedpokoju?

przedpokój

Jest to miejsce przez które nie tylko przewija się wiele osób, ale także wiele rzeczy codziennego użytku. Przy ograniczonej przestrzeni nie sposób umieścić tam też odpowiedniej liczby półek czy wieszaków. Rozwiązaniem tego problemu mogą być garderoby do przedpokoju, które posiadają liczne przegrody. Znajdzie się tam miejsce zarówno na kilka par butów mieszkańców oraz gości, jak i półki na akcesoria takie jak łyżki czy szczotki oraz środki do pastowania. Nie zabraknie także miejsca na powieszenie wierzchniego odzienia, dzięki czemu uniknie się także pogniecenia ulubionego płaszcza czy kurtki. W przejściowych okresach roku można tam umieścić zapasową cieplejszą kurtkę, na wypadek chłodniejszych dni. Meble te można doskonale wkomponować we wnękę korytarza, dzięki czemu nie zajmie ona tak dużo miejsca jak dostawiane pojedyncze szafki, a zagwarantuje większą pojemność. Można również wybrać garderoby do przedpokoju w zestawie, na który składa się duża szafa oraz mniejsza z zawieszonymi powyżej wieszakami. Są to bardzo funkcjonalne rozwiązania.

Element wystroju i powiększenia przestrzeni

Choć zajmują one sporo miejsca to garderoby do przedpokoju wyposażone są często w specjalnie profilowane drzwi, które zmniejszają optyczną wielkość, a także duże lustra na zewnętrznej ich stronie. Jak wiadomo lustra powiększają postrzeganą przestrzeń, a jednocześnie będą stanowiły duże udogodnienie na co dzień. W takim przedmiocie można się bowiem przejrzeć przed wyjściem z domu, a jednocześnie nie trzeba przeznaczać dodatkowego miejsca na ścianie by zawiesić je obok zwykłej szafy. Nowoczesne wykończenia sprawiają także, że garderoby stają się również cennym dodatkiem do aranżacji wnętrza.