Penthouse apartment balcony with wooden decking

W wielu mieszkaniach balkon pozostaje w ogóle niezagospodarowany. Należy go jednak traktować jako przestrzeń, która może świetnie nam służyć, szczególnie wiosną oraz latem. Duże balkony można wspaniale urządzić, wstawiając na nie stoliki, fotele lub nawet sofy. Mniejsze balkony mogą przyozdabiać piękne kwiaty i drzewka oraz mały stoliczek z krzesełkami. Warto wykorzystać tak przydatne miejsce, jak balkon.

Meble idealne na każdy balkon

[caption id="attachment_708" align="alignleft" width="193"]jak umeblować balkon Doniczki z kwiatami[/caption]

Wszystkie fotele, stoliki oraz sofy, które znajdują się w naszych mieszkaniach powinny różnić się od tych, które stawiamy na balkonie. Powinny być one mniejsze oraz znacznie lżejsze, a więc wykonane z innego materiału. Bardzo modne są foteliki wiklinowe. Dostępne są równie małe sofy wiklinowe, które mają dołączone miękkie poduchy. Są one bardzo wygodne i łatwe w przenoszeniu. Podczas ulew można schować je łatwo do środka. W zestawach są także wiklinowe stoliczki, które mogą mieć szklaną górna płytę. Dzięki temu sam stolik jest lekki, a poprzez szklaną górę jest stabilny i nic z niego nie spadnie.

Wykorzystanie starych mebli

Odrestaurowanie starych mebli może przynieść wiele korzyści. Jest to bardzo ekonomiczne, zaoszczędzamy pieniądze z zakupu nowych mebli i świetnie się bawimy przerabiając zużyte stoliki, sofy lub fotele. Stoliki łatwo jest przerobić na oryginalny mebel. Fotele oraz sofy po dokładnym oczyszczeniu można przyozdobić kolorową narzutą oraz stylowymi, miękkimi poduchami. Na balkonie warto również postawić lampiony, zapachowe świece oraz bardzo modne świecące kule, które nadadzą wspaniały nastrój. Więcej na temat dekoracji balkonu dowiesz się na stronie: http://www.sardot.eu/Wlasny-ogrod-w-malym-mieszkaniu-news-pol-1471422568.html.