Niemal każdy lubi pogodne, letnie wieczory, gdy nadchodzi czas wytchnienia po całym dniu. Często bywa to moment, w którym temperatura spada do akceptowalnego poziomu i można odpocząć od uciążliwego upału. W tej pięknej wizji każdy dostrzeże jedną, bardzo nieprzyjemną rysę, komary. Natarczywe owady są w stanie zepsuć najpiękniejszy wieczór. Często uniemożliwiają przyjemne spędzenie czasu ze znajomymi. Istnieje wiele sposobów na walkę z nimi, lampy owadobójcze są jednym z najnowszych.

Otwórz się na technologię

komar na cieleDo niedawna technologia związana z walką z komarami i innymi owadami ograniczała się głównie do tworzenia kolejnych środków chemicznych. Wiele z nich było całkowicie nieskutecznych, a te które dobrze spełniały swoje zadanie często były szkodliwe dla ludzi i wymagały szczególnej ostrożności podczas stosowania. Zupełnie nowym podejściem były lampy owadobójcze, które reprezentują całkowicie inny sposób na walkę z insektami. Zasada, na której działają jest banalna i wykorzystuje powszechnie znany fakt, że światło zawsze przyciąga komary. Zwabione owady wpadają w pułapkę i kończą żywot szybko zlikwidowane przez urządzenie. W celu zmaksymalizowania działania we współczesnych lampach owadobójczych stosuje się specjalne źródła światła, które szczególnie preferują owady, czyli ultrafioletowe. Dzięki temu są skuteczne nie tylko po zmroku, lecz również w trakcie dnia. Niemal każdy, kto miał styczność z nowoczesną lampą owadobójczą uznał ją za najlepszy sposób, na pozbycie się komarów.

Rodzaje lamp owadobójczych

Duże zainteresowanie sprawia, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i stale rozwijają swoją ofertę, co sprawia, że lampy owadobójcze występują na rynku w kilku wariantach. Najpopularniejsze unieszkodliwiają szkodniki za pomocą wysokiego napięcia, którym są rażone po kontakcie ze specjalnym rusztowaniem. Należy się wystrzegać tanich lamp tego typu pochodzących z niepewnego źródła, ponieważ niektóre z nich mogą być niewystarczająco zabezpieczone, przez co stają się niebezpieczne także dla człowieka. Najnowsze egzemplarze są dodatkowo wyposażone w specjalny mechanizm wciągający przypominający odkurzacz. Nieco mniej popularne są lampy lepowe. W podobny sposób przyciągają owady, które zwabione wpadają w pułapkę i przywierają do powierzchni klejącej. Ten typ jest praktycznie bezszelestny i umożliwia w prosty sposób usuwanie zabitych owadów. Wysokiej jakości wkłady zazwyczaj pokryte są substancją bakteriobójczą, która zwiększa poziom higieny.