Popularne hokery przede wszystkim kojarzą się z otwartymi przestrzeniami. Oczywiście możemy szukać rodowodu w stylistykach barów czy pubów, ale we wnętrzach zadomowiły się dopiero w momencie, gdy zaczęliśmy łączyć kuchnię z salonem. Bardzo często to właśnie hokery wyznaczają granicę pomiędzy przestrzeniami, a często stoją one przy modnych wyspach lub półwyspach kuchennych. Charakterystyczne stołki barowe są wyższe niż tradycyjne krzesła i zdecydowanie inną stylistykę wprowadzają do wnętrza.

Moda na luz

hokery baroweDostępne na rynku hokery to cały szereg modeli w różnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów. Te wysokie taborety coraz częściej wyposażone są w oparcia a nawet podłokietniki. Kluczowym jednak aspektem powinna być wygoda. A to zależne jest również od wysokości wyspy. Optymalna wynosi 110 centymetrów, ale gdy wykorzystamy przedłużenie blatu kuchennego osiągniemy wysokość 90 centymetrów. Do tego poziomu musi być dopasowany hoker. Powinien on znajdować się 30 cm niżej niż blat, a podpórkę pod stopy mieć 40 cm poniżej siedziska. Poza tym warto zadbać o wielkość siedziska i w niektórych modelach nawet o niskie oparcie. Zapewnia ono podparcie lędźwiowemu odcinkowi kręgosłupa.

Styl i wygoda

Oczywiście wybór odpowiedniego hokera barowego to z jednej strony decyzja praktyczna, ale z drugiej również wizerunkowa. Hoker powinien wpisywać się w stylistykę wnętrza. Z drugiej jednak musi odpowiedzieć na nasze potrzeby. Inny model sprawdzi się, gdy będziemy korzystać z niego przez kilka minut, pijąc kawę, a inny, który będzie nam służył przy spotkaniach towarzyskich czy też przy jedzeniu posiłków. Im częściej i dłużej będziemy z hokera korzystać, tym bardziej powinien on być komfortowy. Poza tym warto zadbać również o mobilność. Modele na jednej nodze z zasady są ciężkie. Jeśli zamierzamy zmieniać aranżację w kuchni, warto wybrać hokery na trzech czterech nogach, które łatwiej się przesuwa. Kolejnym aspektem będzie również styl. Na rynku dominują hokery dostępne choćby tutaj https://behome.pl/zul_m_Meble_Hokery-647.html okreśalne jako nowoczesne, choć nie brakuje też takich dedykowanych do wnętrz tradycyjnych czy nawet rustykalnych. Poza tym do wyboru są modele na nogach stalowych i drewnianych, których siedzisko najczęściej jest wykonane z tworzywa sztucznego lub też jest tapicerowane skórą naturalną lub ekologiczną. Bez problemu można więc dobrać idealna propozycje dla siebie.