Aranżując wnętrze naszego mieszkania często szukamy praktycznych, ale również niebanalnych ozdób. Pragniemy, by nasza przestrzeń była wyjątkowa i podkreślała nasz charakter. Niezwykle ważnym aspektem projektu jest światło, które tworzy niepowtarzalny klimat oraz często wpływa na nasz nastrój. Warto zaplanować wcześniej jak będzie wyglądało oświetlenie w naszym mieszkaniu. Światło a co za tym idzie, jego oprawa jest również niezwykle ważna. Na rynku mamy szeroki wybór różnego rodzaju lamp sufitowych, lecz jak wybrać spośród tego ogromu, czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Wybieramy swój styl

Przede wszystkim musimy dopasować lampy do naszego stylu, a także do rodzaju pomieszczenia. Inne modele wybierzemy do salonu, inne do kuchni, łazienki czy przedpokoju. Dobrze dobrana lampa może być wspaniałą ozdobą wnętrza. Dzisiejsze lampy sufitowe nowoczesne przypominają dzieła sztuki. Zachwycają kształtem, formą i jakością wykonania. Odchodzi się od oświetlenia umocowanego zaraz przy suficie. Prym wiodą lampy wiszące. lampy sufitowe nowoczesneMusimy jednak brać pod uwagę wielkość naszego wnętrza, by określić właściwą wielkość lampy. Gdy zmierzymy długość i szerokość danego pomieszczenia, zamienimy ją z metrów na centymetry i pomnożymy przez 2,5, wtedy otrzymamy odpowiednią średnicę lampy. W nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na zwykłe żarówki. Najczęściej wybieramy energooszczędne świetlówki, LED i halogeny.

Serce domu-Salon

Salon to miejsce, gdzie lampy sufitowe nowoczesne pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Możemy tutaj sobie pozwolić na sporą dowolność. Często na oświetlenie salonu składają się również lampy podłogowe, stołowe czy kinkiety dlatego mamy pełną swobodę w wyborze. Możemy sprytnie wydobyć pewne strefy, zamaskować niedociągnięcia czy zmienić proporcje tak, by pomieszczenie wydawało się optycznie większe. Miejsce do wypoczynku oświetlamy delikatniej i bardziej nastrojowo. Stosujemy miękkie światło, przy którym możemy czytać, oglądać telewizję czy spędzać czas z rodziną. Lampy sufitowe nowoczesne „pająki" to hit nowoczesnych aranżacji. Mają ozdobne ramiona i są bardzo efektowne. Często powykrzywiane w artystycznym nieładzie tworzą niebanalną formę. Istnieje kilka tricków, które mogą odmienić wnętrze. Jeśli chcemy je wizualnie powiększyć użyjmy rozproszonego jasnego światła w nowoczesnym transparentnym kloszu. Chcąc natomiast optycznie podwyższyć salon kierujemy strumień światła na sufit, a odwrotnie kierując do dołu je obniżymy. Jeżeli chcemy zadbać o wyjątkowo intymny nastrój w naszym salonie pomyślmy o lampach z kloszami z ciemnego, nieprzepuszczającego światło materiału. Nie bójmy się odważnych kształtów i kolorów i pokażmy swoją duszę. Odpowiednie dobranie lampy do stylu wnętrza gwarantuje wspaniały efekt harmonii i sprawi, że przebywanie w domu będzie przyjemnością i relaksem.