szyny sufitowePrzywykliśmy do tego, że we wnętrzach naszych domów znajdują się firanki i zasłony. Pozwalają one odgrodzić się nieco od świata za oknem, dodają mieszkaniu urody oraz świetnie się prezentują, jeśli są odpowiednio dobrane.

Jednak z doborem firanek idzie również wybór karniszy, które obecnie zastępowane są często przez szyny sufitowe. Do jakich wnętrz takie rozwiązanie się sprawdzi?

Szyny sufitowe są przede wszystkim bardzo subtelne w wyrazie. Nie zwracają uwagi tak bardzo jak karnisz, a jednocześnie można je swobodnie dopasować do danego wnętrza, dzięki czemu zakrywają całe okno. Choć pierwotnie przeznaczone są do wnętrz, gdzie jest niewielka odległość między oknem a ścianą, to jednak dziś sprawdzają się również w salach konferencyjnych czy wnętrzach nowoczesnych. 

Podczas wyboru szyn sufitowych mamy do dyspozycji wiele różnych modeli o rozmaitych kolorach oraz formach. To sprawia, że różnorodność przyciąga także osoby mające nowoczesne wnętrza, a chcące wybrać ciekawe i łatwe rozwiązania do zawieszania firan.