Gdy urządzamy nowe mieszkanie zawsze starannie dobieramy wszystkie elementy tak, by dominował jeden styl. Dzięki temu wystrój jest spójny, co tworzy w domu miły klimat oraz przyjemną atmosferę. Uniwersalne rozwiązania mogą być bardzo modne nawet przez kilka lat. Ostatnio bardzo popularne stały się fototapety samoprzylepne. Dzięki nim możliwa jest aranżacja wnętrza w bardzie nietuzinkowy sposób. Szukając niecodziennych rozwiązań, warto postawić właśnie na taką fototapetę. Dlaczego? Przekonaj się!

Fototapety poszerzają przestrzenie

Fototapety przedstawiać mogą różnego rodzaju krajobrazy, motywy, zdjęcia czy ciekawe printy. Niektóre z nich w świetny i bardzo realny sposób optycznie poszerzają nieco przestrzeń. Jest to bardzo przydatne, szczególnie w tych miejscach, w których wnętrza są niewielkie. Dzięki takim trikom łatwiej jest urządzić pokój, a całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Fototapety samoprzylepne (https://www.deco-strefa.com.pl/k27,fototapety-na-sciane.html) są obecnie produkowane przy wykorzystaniu najnowszej technologii, dlatego też ich jakość jest bardzo wysoka. Nic więc dziwnego, że prezentowane na nich obrazy tworzyć mogą takie „złudzenia”.

Dodaj wnętrzu trochę charakteru

fototapety samoprzylepneInną zaletą fototapet jest to, że dzięki nim wspaniale można ożywić wnętrze. Na wielu z nich widoczne są postaci w ruchu, czy motywy, które sprawiają wrażenie ruchomych. Takie elementy z całą pewnością spowodują, że wnętrze będzie przedstawiało zupełnie inny, bardziej żywiołowy charakter. Z takimi fototapetami samoprzylepnymi należy jednak uważać. Najlepiej sprawdzą się one w pomieszczeniach, w których barwny i meble są stonowane. Zbyt duża ilość mocnych akcentów może zepsuć cały efekt.

Szybki sposób na odświeżenie wnętrza

Gdy jednak nie remontujemy całego mieszkania, a chcemy jedynie zmienić wygląd jednego czy dwóch pomieszczeń bez większego nakładu pieniędzy, zawsze możemy wykorzystać fototapetę samoprzylepną. Daje ona bardzo wyrazisty efekt, co sprawia, że tak mała zmiana odświeża wnętrze, które może nawet zmienić się nie do poznania. I tak do salonu najczęściej wybierane są motywy florystyczne, w kuchniach dobrze sprawdzają się obrazy ukazujące produkty spożywcze, a w pokojach dzieci najlepiej wyglądają bardzo subtelne, delikatne motywy związane z naturą.

Fototapety samoprzylepne – łatwość użycia

Najważniejszą ich zaletą jest bardzo łatwy sposób nałożenia ich na ściany. Modele samoprzylepne posiadają już odpowiednią warstwę kleju, dlatego też jedyne co należy zrobić, to nałożyć ją na wybraną ścianę. Oczywiście na taką, której nie zasłaniają meble i inne przedmioty.