Choć materace kojarzą się przede wszystkim z biwakiem i noclegiem pod namiotem, to w sprzedaży znajdziemy również ich wygodniejsze wersje dedykowane zastosowaniom domowym. Welurowy materac dmuchany jednoosobowy lub dwuosobowy to idealne rozwiązanie dla mieszkań, w których brakuje miejsca na dodatkowe łóżko lub wersalkę.

Welurowy materac jako mobilne posłanie sprawdzi się wówczas, gdy zechcemy przenocować odwiedzających nasz dom gości. W razie potrzeby materac szybko napełnimy powietrzem, a na następny dzień ukryjemy go w szafie, dzięki czemu nie będzie zabierał cennej przestrzeni mieszkania. Taki materac oczywiście możemy zabrać ze sobą również na biwak, pod namiot. W tym jednak przypadku potrzebujemy samochodu, by go przewieźć – materace tego typu są dość ciężkie i zajmują sporo miejsca, zwłaszcza ich dwuosobowe wersje. Wybierając się z welurowym materacem dmuchanym jednoosobowym lub dwuosobowym pod namiot, trzeba również pamiętać, że sprzęt tego typu w większości przypadków nie powinien być wystawiany na słońce i wilgoć. Tego typu czynniki środowiskowe szybko doprowadzą do jego nieodwracalnego uszkodzenia.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Materac dmuchany jednosobowyW zależności od potrzeb możesz zdecydować się na węższy materac dmuchany jednoosobowy lub na znacznie od niego szerszy materac dwuosobowy. W tym drugim przypadku do rozłożenia materaca potrzeba znacznie więcej miejsca i nie w każdym pokoju da się taki materac rozłożyć. Jeśli masz małe mieszkanie, lepiej zdecydować się na jednoosobową wersję materaca, na którym w ostateczności zmieszczą się dwie w miarę szczupłe osoby. Oczywiście taki nocleg nie będzie super komfortowy, ale przy założeniu, że materac będzie stosowany jedynie w sytuacjach awaryjnych, jako jednorazowa forma noclegu, spokojnie powinien wystarczyć. Dużą zaletą przy zakupie jednoosobowego materaca dmuchanego jest również to, że zajmuje on znacznie mniej miejsca w szafie i dużo szybciej napełnia się go powietrzem. Taki materac można nadmuchać nawet wówczas, gdy zepsuje się dołączona do niego pompka. W sklepach internetowych, takich jak Spokoloko.net znaleźć można mnóstwo różnych materaców dmuchanych jednoosobowych: https://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Lozka-i-materace_Materace-dmuchane_Materace-dmuchane-jednoosobowe-402.html.

Materac dmuchany jednoczęściowy czy komorowy?

Kupując nowy materac dmuchany jednoosobowy lub dwuosobowy, szukaj modelu wyposażonego w dobrej jakości zawory. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu jednolitej, równej powierzchni materaca, sięgnij po model jednoczęściowy, z pojedynczą dużą komorą. W praktyce lepszym rozwiązaniem mogą okazać się materace komorowe. Jeśli uszkodzeniu ulegnie jedna z komór, pozostałe wciąż będą pełne powietrza i wciąż będzie można z takiego materaca korzystać. Poza tym materace komorowe lepiej dopasowują się do kształtu ciała, dzięki czemu komfort snu jest wyższy.