Jeśli należysz do grona osób, które lubią częste zmiany i chętnie zmieniają ustawienie mebli lub wystrój wnętrza w swoim mieszkaniu, meble modułowe na pewno przypadną Ci do gustu.

Dlaczego meble modułowe?

Największą zaletą mebli modułowych jest możliwość ich swobodnego łączenie w większe fragmenty i dzielenia na pojedyncze, odseparowane od siebie części. Doskonałym tego przykładem jest sofa modułowa, z której można stworzyć duży narożnik, podzielić ją na dwa niezależne od siebie fotele lub pozostawić w całości, jako klasyczną sofę wypoczynkową. Co więcej, wybierać możemy spośród modułów wyposażonych w różne funkcjonalności. Taka sofa modułowa może mieć zatem wyłącznie funkcję wypoczynkową, ale równie dobrze może pełnić funkcję sypialną, jeśli zdecydujemy się na zakup modułów właśnie tego typu – z możliwością ich rozkładania.

Sofa, a może fotele?

sofa modułowa

Nowoczesne meble modułowe to spełnienie marzeń każdego, kto lubi bawić się w projektanta wnętrz. Dzięki takim prostym rozwiązaniom, wnętrza naszych mieszkań stają się również bardziej funkcjonalne i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Dla przykładu, jeśli od czasu do czasu odwiedzają nas goście, którzy nocują w naszym domu, decydując się na zakup sofy modułowej w prosty sposób możemy przygotować im miejsce do spania. Na co dzień pojedyncze moduły sofy mogą pełnić funkcję wygodnych foteli, ale gdy zachodzi taka potrzeba możemy je ze sobą połączyć i wtedy pełnić będą funkcje mebla sypialnego.

Idealne dla małego metrażu.

Nowoczesna sofa modułowa składająca się z wielu niezależnych, ale w razie potrzeby pasujących do siebie elementów, to idealny mebel do mieszkań o niedużej powierzchni. Dzięki możliwości swobodnego łączenia modułów, sofę możemy ustawić niemal w każdym miejscu, również w ciasnym kacie, w którym nie mieścił się klasyczny narożnik. Tego typ mebel przyda się również tym osobom, które często organizują różnego rodzaju imprezy i udzielają noclegu swoim gościom. Sofę można swobodnie dzielić i łączyć, dlatego może ona pełnić funkcję jednego dużego łóżka dla pary lub pojedynczych, małych leżanek dla dwóch lub większej ilości osób (zależy od liczby modułów z funkcją sypialną).