Zakup wysokiej jakości garnków kuchennych zagwarantuje nam, że garnek na długo pozostanie z nami podczas kuchennych wojaży. W sklepach możemy natknąć się na różnego rodzaju naczynia kuchenne do gotowania, które każdy z nas powinien wybrać o określonej funkcji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Ci kilka propozycji kuchennych garnków. Abyś mógł wybrać jeden z nich, który najbardziej spełni Twoje oczekiwania, każdy z nich dokładnie opiszemy oraz podpowiemy dla kogo sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy!

Cechy garnka idealnego

Bez wątpienia najlepszym garnkiem możemy uznać za ten model, który dobrze będzie realizować swoje przeznaczenie. Nie ważne, czy szukamy naczynia do gotowania mleka, warzyw, duszenia mięs czy gotowania na parze. W sklepie oprócz wyboru funkcji musimy również zdecydować się na określone wymiary naczynia. Jeśli poszukujemy garnka, w którym będziemy mogli przyrządzić danie dla całej rodziny, z pewnością musi być to jeden z większych modeli. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje oraz ulepszenia. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to jeden z ważniejszych punktów, lecz często naczynia kuchenne z dodatkowymi bajerami ułatwiają pracę w kuchni oraz zwiększają bezpieczeństwo podczas gotowania. Do takich ulepszeń należą uchwyty, najlepiej dwa oraz specjalna pokrywką.

Jakie zatem modele garnków do gotowania możemy spotkać w sklepach z wyposażeniem kuchennym?

Rondel

Dzięki specjalnemu uchwytowi, rondel świetnie nadaje się do przyrządzania sosów, zup, gotowania mleka, czy przyrządzania budyniów. Jego znacznie dłuższa rączka pozwala na stabilne trzymanie naczynia, przy jednoczesnym mieszaniu przyrządzonego dania. Rondel w odróżnieni od innych garnków wyróżnia się wielkością. Rondle z reguły są mniejsze i jednocześnie lżejsze.

Garnki do gotowania na parze

Te garnki elo w sam raz sprawdzą się dla zwolenników lekkostrawnych dań. W tego rodzaju naczyniu możesz przyrządzić dania na parze jak warzywa, mięsa, czy ryby. Garnek prócz tradycyjnego kształtu oraz formy, posiada dodatkowe sitko, które jest specjalnie umieszczone w jego wnętrzu. To właśnie na tym sitku warzywa oraz inne potrawy mogą być przyrządzane na unoszącej się parze we wnętrzu garnka.

Szybkowar

Jeśli garnki elo mają służyć do szybkiego i sprawnego przygotowywania dań, szybkowar to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Tego rodzaju garnek przeznaczony jest do przygotowywania z reguły czasochłonnych dań jak bigos, leczo czy zupy. Jest to zatem idealny produkt dla szczególnie zapracowanych.

Garnki Elo znajdziesz na https://www.frankherbert.pl/pol_m_Kuchnia_Garnki_Garnki-Elo-2568.html.