Wygodna łazienka to taka, która jest urządzona z pomysłem, jest ładna i zarazem funkcjonalna. Niektóre pomieszczenia posiadają wystarczająco dużo miejsca, aby wstawić do nich wannę. Wanna z hydromasażem ma wiele zalet - umożliwia długie, relaksujące kąpiele, swobodne mycie dzieci, zwierząt domowych oraz dużych przedmiotów. Wanna z hydromasażem pozwoli odprężyć się po długim dniu pracy. Wanny produkowane są różnych materiałów, z czego każdy ma swoje zalety, wady i cechy charakterystyczne. Warto przed zakupem rozważyć wszystkie za i przeciw, aby w pełni wykorzystać dostępne miejsce w łazience. wanny z hydromasażem

Akrylowa wanna z hydromasażem

Najczęściej do produkcji stosuje się akryl, czyli tworzywo sztuczne. Akryl ma wysoką jakość, jest dość odporny na zarysowania, a także niestraszne mu środki chemiczne, którymi czyścimy łazienkę. Każda wanna z hydromasażem jest wykonana z tworzywa sztucznego, które umożliwia zamontowanie niezbędnego systemu natryskowego. Wanny akrylowe mają dość dobrą izolację termiczną, a zatem długo utrzymują ciepło. Nie występuje tu także charakterystyczne dudnienie podczas napełniania wanny wodą. Akryl jest również łatwy w czyszczeniu. Niekiedy wanny są pokrywane również specjalną warstwą antybakteryjną, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów w mikrozarysowaniach powierzchni.

Żeliwna wanna z hydromasażem

Wanna wykonana z żeliwa jest przede wszystkim bardzo trwała. Żeliwo odznacza się ogromną odpornością, pod warunkiem jednak, że jest pokryte emalią. Jest odporne na uderzenia, zniekształcenia oraz dość długo utrzymuje ciepło wody. Jednak jest niezwykle ciężkie, przez co transport oraz montaż wanien żeliwnych może sprawiać pewne problemy.

Stalowa wanna z hydromasażem

Wanny stalowe są pokrywane cienką warstwą emalii, która może mieć różne kolory. Wanny stalowe są dość lekkie i mogą być dobrą alternatywą dla innych materiałów. Mogą być tworzone w różnych kształtach. Stal musi być jednak dobrze zabezpieczona, w przeciwnym razie będzie narażona na postępującą korozję. Minusem jest to, że stal nie kumuluje ciepła, a zatem woda w takiej wannie szybko stygnie i robi się zimna.