Jaką kosiarkę kupić?

kosiarkiKażdy właściciel jakiegoś terenu zielonego musi odpowiednio o niego zadbać. Zwykle oznacza to konieczność koszenia trawnika, aby wyglądał estetycznie. Jaką jednak kosiarkę kupić, by dobrze sprawdziła się w takim zadaniu?

Przede wszystkim kosiarka powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Jeśli nie mamy bardzo dużego trawnika, albo jest on poprzecinany ścieżkami, to lepiej sprawdzi się zwykła podkaszarka, która jest tańsza i prostsza w utrzymaniu. Jeżeli trawnik jest równy i ma być przycięty w celach dekoracyjnych, lepiej sprawdzi się kosiarka bębnowa. Na terenie mniej równym i rzadziej pielęgnowanym lepsza będzie kosiarka rotacyjna, która poradzi sobie z nieregularnie rosnącą trawą oraz wszelkimi wybojami.

Warto pamiętać o tym, że przystosowanie kosiarki do naszych potrzeb jest szczególnie istotne z dwóch powodów. Po pierwsze, znacznie usprawnia cały proces koszenia trawy, a więc oszczędza nasz czas. Po drugie – pozwala na dłuższą eksploatację jednego sprzętu, bez konieczności jego wymiany.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*