Ekoremont

W codziennym życiu staramy się poprzez odpowiedzialne decyzje, funkcjonować tak, by jak najmniej wpływać na środowisko. Dokonujemy setek wyborów, które mają w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalny stan rzeczy.

Warto pamiętać o ekologicznym podejściu do życia również podczas urządzania mieszkania.

Niejeden z Was zapytał zapewne w głębi duszy: Niby jak to możliwe?

Otóż począwszy od mebli, które w większości możemy wykonać samemu – choćby z europalet. Jest to coraz bardziej popularny ruch, który wykonuje coraz większa liczba świadomych ekologicznie osób. Zaletą – oczywiście poza aspektem ekologii, jest bez wątpienia wygląd tak wykonanego mebla. W sieci aż roi się od zdjęć mających inspirować przyszłych kreatorów własnych czterech kątów.

images (1)

 

Gdy własnoręcznie wykonany z europalet mebel nie komponuje się zbyt dobrze z pozostałymi kolorami w pomieszczeniu warto by było się zastanowić nad pomalowaniem ich. Jak wiadomo klasyczne farby do mebli nie należą do produktów zbyt naturalnych i przyjaznych środowisku, dlatego dobrym rozwiązaniem jest stosowanie tych ekologicznych – te zawierają mniej trujących substancji oraz mają w swym składzie mniej alergenów, co jest cenną informacją dla alergików i rodziców z młodymi pociechami.

Pisząc o ekologicznym malowaniu nie sposób nie wspomnieć o całej gamie ekofarb do ścian. Wśród nich na uwagę zasługuje polska propozycja firmy Optimum o nazwie Eko+.

Podejmujmy świadome decyzje i cieszmy się pięknem ekologicznego życia.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów